„Najlepsze w byciu dziewczyną jest to, że teraz nie muszę już udawać, że jestem chłopcem” – transpłciowa 9-latka na okładce magazynu National Geographic

Pierwszy raz w historii na okładce magazynu National Geographic pojawi się transpłciowa dziewczynka. Numer zatytułowany „Gender Revolutions” otwiera zdjęcie dziewięcioletniej Avery Jackson opatrzone cytatem: „Najlepsze w byciu dziewczyną jest to, że teraz nie muszę już udawać, że jestem chłopcem”.

coveravery-adapt-768-1ROBIN HAMMOND/NATIONAL GEOGRAPHIC

Numer poświęcony jest społecznym, kulturowym, biologicznym i osobistym aspektom płci. Zawiera historie młodych osób transpłciowych oraz bada, jaki wpływ mają rodzina, przyjaciele i konkretne społeczności na osoby transseksualne i niebinarne.

Jak wyjaśnia redaktor naczelna National Geographic, Susan Goldberg, w rozmowie z BBC:

„Chcieliśmy przyjrzeć się temu, jak tradycyjne role płciowe funkcjonują na całym świecie, ale także potraktować płeć jako spektrum. Dużo uwagi poświęcamy celebrytom, ale brakuje nam zrozumienia dla osób i problemów, z którymi stykamy się na co dzień – w szkolnych salach i miejscach pracy – a które bezpośrednio odnoszą się do płci kulturowej”.

design & theme: www.bazingadesigns.com