Dwaj policjanci z Jasper w Teksasie zwolnieni po brutalnym pobiciu kobiety

aarom319

Dwaj oficerowie policji zostali zwolnieni po tym, jak kamery zarejestrowały nagranie mężczyzn brutalnie bijących kobietę i uderzających jej głową o kontuar.

– Stopień użytej siły był okropny – w relacji dla Yahoo News powiedział Cade Bernsen, adwokat kobiety.

Wg Bernsena, Keyarika „Shea” Diggles (25 l.) trafiła do więzienia 5 maja za niezapłacony mandat. Powiedział, że była w trakcie rozmowy telefonicznej z jej matką, próbując zdobyć dłużne 100 $, kiedy oficer Ricky Grissom przerwał połączenie.

Nagranie nie rejestruje dźwięku, jednak widać wyraźnie, że Diggles nie sprawia żadnych kłopotów.
Kiedy odchodzi od telefonu, wydaje się, że zaczyna się kłótnia.

Oficer Ryan Cunningham zachodzi Diggles od tyłu i próbuje założyć jej kajdanki. Kiedy wydaje się, że próbuje podnieść rękę, Cunningham łapie ją za włosy i uderza jej głową o ladę. Oficerowie powalają Diggles na ziemię, po czym ciągną za kostki do celi.

– Wyrwali jej włosy, złamali zęba, aparat na zęby się wyłamał… to było brutalne – powiedział Bernsen. Diggles została oskarżona o kłótnię z oficerami; według Bernsena, oskarżenie zostało wycofane następnego poniedziałku.

– Nie byłam w stanie spać – powiedziała Diggles – Obawiam się i zwyczajnie się boję.

– Oglądanie tego nagrania na posterunku w moim małym mieście było czymś odrażającym – powiedział Mike Lout, burmistrz Jasper.

Na specjalnej sesji, rada miejska jednomyślnie przegłosowała zwolnienie obu oficerów oraz będzie odwoływać się do biura okręgowego prokuratora w sprawie możliwości postawienia zarzutów.

Akcja miała miejsce na kilka dni przed piętnastą rocznicą śmierci Jamesa Byrda Jr., który w hrabstwie Jasper został wciągnięty na furgonetkę, po czym odcięto mu głowę.

– Nic się nie zmieniło – powiedziała Diggles. – Wszystko jest tak samo.

[youtube http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zM3poYDZbHg]

Tekst Kimberley Johnson, tłumaczenie Marta Michalska

Odnośnik do źródła

Prosimy używać nowych komentarzy

design & theme: www.bazingadesigns.com