Statystycznie, 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Zbiórka na billboardy

Aborcja jest zjawiskiem powszechnym. Z powodu obawy przed krytyką i odrzuceniem kobiety milczą na temat swoich doświadczeń.


Dlatego „Kobiety w Sieci” – organizacja skupiająca w swoich szeregach osoby mające takie doświadczenia oraz Aborcyjny Dream Team – mówimy DOŚĆ. Dość udawania, że aborcja to marginalne zjawisko. Dość wmawiania nam, że jesteśmy morderczyniami. Dość używania aborcji do politycznych rozgrywek.

Aborcja jest indywidualną decyzją, a nie deklaracją polityczną, a doświadczenie aborcji jest powszechne. Średnio jedna osoba na trzy osoby miała aborcję.

Jeśli nie masz tego doświadczenia, na pewno znasz osobę, która je ma. Możesz o tym nie wiedzieć – wciąż jest tak dużo stygmatyzacji aborcji, że osoby decydują się o niej nie mówić. Jesteśmy głęboko przekonane, że sama liberalizacja aborcji bez pełnej dekryminalizacji i bez normalizacji narracji o aborcji to za mało. Mówienie o doświadczeniu aborcji jest kluczowe, żeby wreszcie zmienić język i sposób narracji.

Chcemy rozpocząć publiczną debatę, której centralnym punktem jest pokazanie aborcji jako powszechnego doświadczenia, ale przede wszystkim pragniemy wysłać wyraźny sygnał do każdej osoby, która ma za sobą doświadczenie aborcji, że nie jest sama, że jest jedną na trzy.

Dlatego zorganizowałyśmy zbiórkę na aborcyjne billboardy [LINK]. Zebraną kwotę przeznaczymy na produkcję plakatów i wynajem przestrzeni na billboardy w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.


Zbiórka trwa do 31 grudnia. Dziękujemy za każdą wpłatę, za każde udostępnienie linka do zrzutki.

design & theme: www.bazingadesigns.com