Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. Z tej okazji postanowił wyznać, że jest gejem

Matylda Jonas-Kowalik

Kevin Spacey wyznał, że jest gejem. Jego coming out zbiegł się z oskarżeniami o molestowanie, postawionymi przez aktora Anthony’ego Rappa. Sposób, w jaki Spacey połączył temat orientacji seksualnej i coming out z przemocą seksualną stał się przedmiotem otwartej krytyki.

fot. Fidoficial

W wywiadzie dla portalu Buzzfeed, Rapp, który także jest aktorem, powiedział, że do sytuacji doszło w 1986 roku, gdy miał zaledwie 14 lat (Kevin Spacey miał wtedy 26). Starszy mężczyzna zaprosił Rappa do swojego mieszkania na przyjęcie, a pod koniec nocy położył go na swoim łóżku i wspiął się na niego, robiąc seksualne propozycje. – Próbował mnie uwieść – powiedział Rapp.

– Nie wiem, czy posłużyłbym się wtedy tym słowem. Ale zdałem sobie sprawę, że próbuje ze mną nawiązać kontakt seksualny. Aktor dodał, że w efekcie mógł się „wykręcić” i poszedł do łazienki przed wyjściem z mieszkania. Rapp powiedział także, że dzieli się historią na fali skandalu związanego z wieloletnim molestowaniem popełnionym przez Harvey’a Weinsteina, uznawanego za potężną i wpływową postać w przemyśle filmowym. Weinstein został oskarżony przez ponad 50 kobiet o molestowanie seksualne i gwałt.

Kevin Spacey wydał w związku z oskarżeniami Rappa następujące oświadczenie:

„Mam wiele szacunku i podziwu dla Anthony’ego Rappa jako aktora. Jestem przerażony, gdy słyszę jego historię. Jeśli mam być szczery, nie pamiętam, czy spotkanie to miało miejsce 30 lat temu. Jeśli się tak zachowywałem, jestem mu winien szczere przeprosiny – byłoby to głęboko niewłaściwe pijackie zachowanie, i jest mi przykro, że uczucia, które opisuje niósł ze sobą przez te wszystkie lata”.

„Ta opowieść zachęciła mnie do podzielenia się innymi kwestiami dotyczącymi mojego życia. Wiem, że istnieją różne opowieści na mój temat, a niektóre zostały napędzane faktem, że byłem tak bardzo skupiony na zachowaniu mojej prywatności. Jak wiedzą moi najbliżsi, w życiu miałem związki zarówno z mężczyznami i kobietami. Kochałem mężczyzn i miałem z nimi romantyczne spotkania przez całe życie, a teraz zdecydowałem się wieść życie jako homoseksualny mężczyzna. Chcę zająć się tym uczciwie i otwarcie, a to zaczyna się od analizy własnego zachowania”.

design & theme: www.bazingadesigns.com