QueerFest 2015

Czas start! QueerFest 2015

W dniach 3-5 lipca po raz trzeci w Poznaniu nastąpi wybuch queerowej energii – QueerFest, wspólne dzieło kolektywnych sił!

W tym roku poza Do It Yourself, czyli zrób to sam_a, przyświeca nam też idea Do It Together, czyli zróbmy to razem. Bez Was QueerFest się nie odbędzie zapraszamy więc wszystkie chętne osoby do współorganizowania z nami tego wydarzenia.

Jeśli masz jakiś pomysł do zrealizowania w trakcie festiwalu, chcesz przyczynić się do jego powstania lub włączyć się w działania w jego trakcie, jak gotowanie czy sprzątanie – pisz koniecznie już teraz!

Kolektyw KŁirowyAKtywizm (KŁAK)

klak@riseup.net

11041732_1572509443030173_434985386356412861_n

QueerFest to przede wszystkim warsztaty, dyskusje, świetna muzyka i cudowne wegańskie jedzenie! A wszystko to na zasadach bezpieczniejszej przestrzeni, którą zbudujemy razem z Wami na skłocie OD:Zysk w Poznaniu. Informacje o poprzedniej edycji znajdziecie na blogu w zakładce QueerFest 2014

CZYM JEST DLA NAS QUEER?

WALKA: z opresyjnymi strukturami i mechanizmami funkcjonującymi w społeczeństwie, a dotyczącymi: płci, orientacji seksualnej, rasy, klasy, umiejętności. Kwestionujemy kapitalistyczne, cis-normatywne społeczeństwo wraz z jego seksizmem, rasizmem, transfobia, bifobią, homofobią oraz szeregiem innych norm, które stanowią formę ucisku. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do budowania nowych relacji i samospełniania.

KWESTIONOWANIE: norm w społeczeństwie, w tym również w NASZYCH społecznościach. Bierzemy pod lupę sposoby myślenia i działania – podważamy obowiązujące normy i hierarchie.

REFLEKSJE: na temat struktur władzy i przywilejów. Przywileje są wszędzie, my również nie jesteśmy od nich wolni i wolne – pamiętamy o tym nieustanie. Umiejętność łamania norm to również przywilej! – dbałość o przestrzeń do własnych działań, to również troska o zapewnienie miejsca innym.

Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca.

design & theme: www.bazingadesigns.com