Nie dla antykobiecej konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim!

Na dzień 15. maja b.r. planowana jest na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego konferencja naukowa pt. „La donna e mobile”. Prawne aspekty następstw cykliczności płciowej kobiet. Organizatorzy wydarzenia utrzymują, że na orzecznictwo prawne wobec kobiet powinna mieć wpływ ocena ich cyklu płciowego.

11211795_10206991465013008_72263973_o

Fragmenty informacji o konferencji:

„Wiadomo bowiem z polskiego piśmiennictwa psychiatrycznego, że blisko połowa samobójczyń znajduje się w stanie napięcia przedmiesiączkowego lub w pierwszych dniach miesiączki. Z innymi okolicznościami towarzyszącymi samobójstwom (depresja, spożycie alkoholu lub zażycie psychotropów) mogą być następstwa tej cykliczności doniosłymi dla oceny, czy taki testament jest ważny”.

„Pokrewne zagadnienie dotyczy odpowiedzialności za szkodę spowodowaną przez samą kobietę np. podczas prowadzenia samochodu zważywszy, że blisko połowa kobiet ma podczas napięcia przedmiesiączkowego lub w pierwszych dniach miesiączki zaburzenia słuchu określane jako patologiczne”.

Pragnęły_libyśmy podkreślić, że konferencję prowadzą prawie sami mężczyźni – jak wszystkie wiemy – eksperci w doświadczaniu kobiecych spraw i problemów, w tym menstruacji. Naturalne zjawisko w tematyce konferencji jest opisywane jako odstępstwo od męskiej normy, okraszane jest przymiotnikiem „specyficzne”; sugeruje się także, że napięcie przedmiesiączkowe jest przyczyną około połowy kobiecych samobójstw. Całość przypomina raczej XIX-wieczne traktaty o histerii i wędrującej macicy niż konferencję naukową.

Drodzy panowie! (tak się do nas zwracacie, gdy chcecie pokazać, gdzie nasze miejsce: drogie panie – więc odpłacamy pięknym za nadobne). Miesiączka nie jest specyficzna. Miesiączka nie jest odstępstwem od normy. Tak jak wy ejakulujecie i macie wzwody, tak my krwawimy raz na jakiś czas. Owszem, dla części z nas życie jest wtedy gorsze – jesteśmy obolałe, miewamy migreny i zmienne nastroje. Nie oznacza to jednak, że mamy, jak to byliście łaskawi ująć, patologiczne zaburzenia słuchu lub masowo targamy się na swoje życie. Krwawienie nie odbiera nam kompetencji, racjonalności ani wiarygodności!

Domagamy się odwołania kompromitującej konferencji pt. „La donna e mobile. Prawne aspekty następstw cykliczności płciowej kobiet” na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

CF

Podpisz petycję!

design & theme: www.bazingadesigns.com