Przemówienie Codziennika Feministycznego na pikiecie „NIE dla całkowitego zakazu aborcji”

Na pikiecie „NIE dla całkowitego zakazu aborcji” w imieniu Codziennika Feministycznego przemawiał Grzegorz Stompor.

11057212_1144076842288356_764524393590426770_ofot. AW

Fragment przemówienia:

Ciekawe jest to, że najczęściej o zakazie aborcji wypowiadają się mężczyźni, którzy w przypadku niechcianej ciąży w większości umywają ręce i zostawiają kobietę samą z problemem.

Najczęściej mówią o tym politycy, których partnerki pewnie też nieraz dokonywały aborcji.

Najczęściej mówią o tym księża, których partnerki pewnie również nieraz dokonywały aborcji i Ci, którzy deklarują tak głośno swój antykomunizm, a chcieliby wprowadzić prawa jako żywo przypominające prawa z Rumunii z czasów Nicolae Ceaușescu oraz Ci, którzy głośno wypowiadają się przeciwko przyjęciu muzułmanów do naszego kraju, a chcieliby również wprowadzać prawa podobne do niektórych istniejących w krajach arabskich.

Jeżeli nie chcecie aborcji, to wprowadźcie w szkołach rzetelną i wolną od wszelkich ideologii, w tym od ideologii katolickiej, edukację seksualną, przeprowadźcie kampanie społeczne, które będą edukować młodych ludzi. Wprowadźcie pełną refundację środków antykoncepcyjnych.

Zakaz aborcji to gwałt na prawach kobiet. Zarodek to zarodek. Kobieta jest człowiekiem i ma zagwarantowane konstytucyjne prawo do samostanowienia.

Chcielibyśmy, żeby politycy i polityczki, szczególnie z prawej strony, wyjęli wreszcie ręce z majtek kobiet i zajęli się ochroną praw kobiet, zdrowia kobiet, życia kobiet i zapewnieniem im godnych warunków.

Redakcja CF

Kamila Kuryło
Grzegorz Stompor
Łukasz Wójcicki
Michalina Pągowska

design & theme: www.bazingadesigns.com