Protest na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Bogdan Chazan wśród prelegentów sympozjum

W niedzielę (4 grudnia) odbędzie się demonstracja przeciwko konferencji „Niepomyślna diagnoza prenatalna dla dziecka lub matki – postępowanie, rokowanie, możliwości pomocy i wsparcia rodzinie”. Bogdan Chazan wśród prelegentów sympozjum, którzy wystąpią na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

budynek_rektoratu_warszawskiego_uniwersytetu_medycznego-2

Organizatorki i organizatorzy akcji „Stop konferencji Ordo Iuris na WUM i PAN” wyrażają sprzeciw wobec formy konferencji – dobór prelegentek i prelegentów jest jawnie jednostronny i uwarunkowany światopoglądowo, nie zaś merytorycznie. Konferencja nie spełnia żadnych wymogów akademickiej debaty.

„W związku z niepodjęciem przez władze WUM do dnia 2 grudnia decyzji o odwołaniu konferencji ze względu na jej nienaukowy charakter, podjęliśmy decyzję o spontanicznym zgromadzeniu, aby zaprotestować przeciwko zawłaszczaniu przestrzeni akademickiej przez ideologicznych fanatyków”.

Demonstracja odbędzie się 4 grudnia o godz. 10 pod siedzibą Centrum Dydaktycznego WUM przy ul. Trojdena 2a w Warszawie. Współorganizatorem pikiety jest Uniwersytet Zaangażowany, organizacja studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Martyna Równiak, organizatorka akcji komentuje:

„W niedzielę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się kolejna edycja sympozjum, które otworzy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podczas zeszłorocznej edycji usłyszeć można było usłyszeć z ust prelegentów tezy takie jak: związki homoseksualne są zagrożeniem dla polskich rodzin, czy badania prenatalne służą do zabijania dzieci. Zapraszamy do wzięcia udziału w pikiecie wszystkie osoby, które nie zgadzają się by w murach uczelni publicznych głoszone były poglądy, które nie są oparte na wiedzy naukowej”.

design & theme: www.bazingadesigns.com