Pierwszy wywiad z Georginą Chapman, żoną Harveya Weinsteina. „Byłam upokorzona i złamana”

Iga Dzieciuchowicz

Georgina Chapman, 42-letnia żona Weinsteina, udzieliła pierwszego wywiadu po skandalu związanym z molestowaniem kobiet z branży filmowej, którego bohaterem był jej mąż. Chapman mówi w wywiadzie, że czuła się „upokorzona i złamana”, musiała też chronić dzieci przed konsekwencjami oskarżeń wobec ich ojca.

Po artykule w „New York Timesie” Chapman przez pięć tygodni nie wychodziła z domu, dziś pomaga jej terapia. – Nigdy bym go o to nie podejrzewała – mówiła projektantka. Najtrudniejsza była dla niej świadomość, że zachowanie jej męża nie było incydentem, a schematycznym działaniem, które zniszczyło psychikę kilkudziesięciu kobiet – pierwsze oskarżenie okazało się wierzchołkiem góry lodowej.

– Na początku nie mogłam sobie z tym poradzić, bo byłam w zbyt wielkim szoku. W jakimś sensie uważałam, że na to nie zasłużyłam. Później zdałam sobie sprawę: to się wydarzyło, muszę to przepracować i iść naprzód – wyznała.

– Jakaś część mnie była strasznie naiwna – tak bardzo naiwna. Miałam chwile wściekłości i niewiary. Potem pojawiło się więcej historii i zdałam sobie sprawę, że to nie był jeden odizolowany incydent. Wiedziałam, że muszę się odsunąć i odsunąć od tego dzieci – dodała Chapman. Dzieci Weinsteinów są małoletnie – córka ma siedem, a syn pięć lat.

Projektantka podkreśla, że nie uważa się za ofiarę. – Jestem kobietą w gównianej sytuacji, ale to nie jest coś niezwykłego – stwierdza.

W 2017 roku 80 kobiet z branży filmowej oskarżyło Harveya Weinsteina, jednego z najbardziej wpływowych producentów Hollywood, o molestowanie seksualne. Sprawa Weinsteina rozpoczęła też światową akcję #Metoo, w której kobiety dzieliły się doświadczeniem przemocy na tle seksualnym.

Ostatnio podczas jednej z gal w sukni od Georginy Chapman pojawiła się Scarlett Johansson – była to pierwsza aktorka, która wystąpiła w jej kreacji od chwili wybuchu skandalu. Środowisko filmowe wyraziło się na ten temat krytycznie, ponieważ do tej pory bojkotowało markę Chapman. Harvey Weinstein i jego żona są w trakcie rozwodu.

design & theme: www.bazingadesigns.com