Międzynarodowe badanie skali zjawiska molestowania w przestrzeni publicznej!

Hollaback! jest ruchem mającym na celu wyeliminowanie molestowania z przestrzeni publicznej, działającym dzięki sieci wolontariuszy i wolontariuszek z całego świata. Dzięki współpracy kilkudziesięciu lokalnych oddziałów Hollaback! z prof. Beth Livingston z Uniwersytetu Cornella (jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich) rozpoczynamy właśnie międzynarodowe badanie skali zjawiska molestowania w przestrzeni publicznej.,

hollaback

Co będziemy robić?  Od października 2014 r. do grudnia 2014 r. będziemy zbierać dane na temat molestowania w przestrzeni publicznej. Link do ankiety, dostępnej w kilku językach, będzie upowszechniany na sześciu kontynentach przy pomocy Facebooka, e-maili, stron Hollaback!, blogów, i wszelkich innych możliwych sposobów. Mamy nadzieję, że zebrane dane umożliwią nam lepsze zrozumienie tego zjawiska w kontekście międzynarodowym. Poniżej znajdziesz linki do ankiety w języku polskim.

Jak możesz nam pomóc? Wypełnij ankietę! Hollaback! Polska udostępnia linki do ankiety na swojej stronie. Wypełnij ankietę, a następnie roześlij link do niej do wszystkich znajomych – nieważne czy znają ruch Hollaback!. Im więcej kobiet i mężczyzn wypełni ankietę tym lepiej. Prosimy Cię jednak abyś wysyłał/a link tylko do osób, które skończyły 18 lat.

Czego się spodziewać? Ankieta zawiera pytania dotyczące demografii, doświadczeń z molestowania w przestrzeni publicznej, reakcji na nie, obecności świadków. Jest całkowicie anonimowa. Raport podsumowujący badanie i materiały prasowe na jego temat dostępne będą na początku 2015 r.

Co możesz zrobić jeśli masz pytania? Jeśli masz pytania dotyczące ankiety możesz skontaktować się z prof. Beth Livingston pod adresem BAL93@cornell.edu. Jeśli masz pytania dotyczące ruchu Hollaback! możesz skontaktować się z liderkami ruchu w Polsce pod adresem polska@ihollaback.org

Link do ankiety (Polska, język polski)

Link do ankiety (Polska, jęz. angielski)

DZIĘKUJEMY i nie zapomnij przesłać ankiety dalej!

design & theme: www.bazingadesigns.com