„2 tys. zł dla każdego”. Operatorzy wózków widłowych Amazon w Bielanach Wrocławskich zatrzymali pracę

OZZ Inicjatywa Pracownicza Amazon


5 listopada 2020 r. na magazynie Amazon WRO1 o godz. 12.30 operatorzy wózków widłowych spontanicznie zatrzymali pracę pod hasłem „2 tysiące złotych dla każdego”.

W akcji wzięło udział około 96% operatorów wózków widłowych – 115 osób! Jak relacjonuje jeden z uczestników akcji:

Protest polegał na tym, że wszyscy pracownicy zjechali w jedno miejsce i przez około trzy minuty włączali klaksony. Osoby solidaryzujące się z nami doszły do nas na znak protestu. Wywarło to wielkie wrażenie wśród innych pracowników magazynu. Oczywiście zaraz zlecieli się managerowie i osoby z HR. Na zakończenie trzy razy krzyknęliśmy „2 tysiące dla każdego!”.

OZZ Inicjatywa Pracownicza wspiera i solidaryzuje się z protestującymi. Dochodzą do związku informacje, że pracownicy chcą w różny sposób dołączać się do akcji na swoich działach. Jeśli macie pomysł albo chcecie wsparcia – piszcie do nas!

Chcąc zachęcić nowe osoby do zatrudnienia się spółka wprowadziła jednorazowy bonus w wysokości do 2 tysięcy złotych w części swoich magazynów. Wystarczy pojawić się w pierwszym dniu pracy. Bonus jest proponowany tylko nowym pracowników zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej w okresie świąt.

Mimo astronomicznych zysków, których Amazon dorobił się podczas pandemii pozostali pracownicy nie otrzymali w tym roku żadnych sensownych podwyżek a premia świąteczna jest najniższa od lat. Pracownicy Amazon domagają się 2 tysięcy złotych dla wszystkich pracowników magazynowych spółki.

design & theme: www.bazingadesigns.com