ZEA: Prawo zmuszające kobiety do karmienia piersią

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich uchwalono prawo wedle którego matki będą musiały karmić piersią do momentu ukończenia przez dziecko 2 lat. Choć zapis ten dodany został do katalogu praw dziecka, według ekspertek i ekspertów w praktyce doprowadzi do tego, że kobiety będą narażone na pozwy sądowe wnoszone np. przez ich mężów. 

Federalna Rada Narodowa w ZEA przyjęła nowe prawo, które wzbudziło zaniepokojenie Ministry Spraw Społecznych – Mariam Al Roumi (jednej z dwóch kobiet w rządzie). Ministra zwróciła uwagę, że „Prawo to może stać się dla kobiet ogromnym ciężarem” szczególnie ze względu na to, że „jeśli prawo zmusza kobiety do karmienia piersią, może prowadzić to do nowych spraw sądowych”. 

AR-140209571Mariam Al Roumi, ministra spraw społecznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Członkini Rady Federalnej, dr Amal Al Qubaisi, zwróciła uwagę, że skoro prawo pracy pozwala pracującym kobietom na przerwy związane z karmieniem piersią, nowe zapisy są jedynie konsekwencją poprzednich. Ahmed Al Shamsi reprezentujący Adżman powiedział zaś, że nowe prawo ma na celu wzmocnić relację między matką a dzieckiem, a jego intencją jest ustanowienie obowiązku karmienia piersią dla matek, tak by nie była to kwestia wyboru.

design & theme: www.bazingadesigns.com