16-letnia Palestynka aresztowana za spoliczkowanie izrealskiego żołnierza

Ahed Tamimi, 16-letnia Palestynka, która ponad dwa tygodnie temu została aresztowana za spoliczkowanie żołnierza, usłyszała 12 różnych zarzutów dotyczących napaści na dwóch izraelskich funkcjonariuszy. 

Ahed Tamimi została aresztowana 19 grudnia. Dziewczyna została okrzyknięta bohaterką przez Palestyńczyków i Palestynki za odważne przeciwstawianie się okupacji Izraela na Zachodnim Brzegu. Część Izraelczyków oskarża rodzinę Ahed o wykorzystywanie jej jako pionka w prowokacjach.

Adwokatka Tamimi, Gaby Lasky poinformowała media, że zarzuty obejmują napaść i dotyczą sześciu różnych incydentów (rzucanie kamieniami, podżeganie i grożenie). Prokuratura wniosła także pięć zarzutów przeciwko matce Ahed (Nariman Tamimi), a w niedzielę wpłynęło oskarżenie przeciwko jej kuzynce (Nour Tamimi).

Palestyńskie media informują, że w czasie zajścia żołnierze siłą wchodzili do domów i strzelali do ludzi gumowymi kulami.

Ojciec nastolatki, palestyński aktywista Bassem Tamimi, poinformował, że 15-letni kuzyn Ahed został trafiony gumową kulą [link]. Armia izraelska potwierdziła użycie tego rodzaju broni.


Korekta: Natalia Kościńska

design & theme: www.bazingadesigns.com