Women on Web wstrzymały wysyłkę tabletek do polski

Najpopularniejsza strona internetowa Women on Web oferująca wysyłkę tabletek wywołujących poronienie zrezygnowała z wysyłania paczek do Polski. Zbyt wiele przesyłek przechwytywały służby celne.

Zrzut ekranu 2013-12-27 (godz. 01.32.44).pngWomen on Web jest holenderską stroną działającą od 5 lat, która została przetłumaczona m.in. na język polski. Oferuje przesyłki z mizoprostolem i mifepristonem – lekami często wykorzystywanymi jako środki poronne. Paczka z lekarstwami zamówiona na stronie kosztuje 90 euro. Przesyłki kierowane są do krajów, w których dostęp do aborcji jest ograniczony.

Możliwość zakupu tabletek przez Polki została zablokowana, ponieważ przesyłki zbyt często zatrzymuje służba celna. W komunikacie na stronie możemy przeczytać, że „w ostatnim czasie wystąpiły problemy z dostarczaniem przesyłek do adresatów w Polsce”. „Nie możemy zagwarantować, że przesyłka do Ciebie dotrze”.

Na stronie zamieszczonych jest kilkadziesiąt relacji kobiet z Polski, które dokonały aborcji.

Na powiązanej z Women on Web stronie organizacji Women on Waves można przeczytać porady, jak zdobyć lek w Polsce. „Kupując te środki w aptece, możesz powołać się na wymienione schorzenia lub możesz powiedzieć, że potrzebujesz ten lek dla chorej na reumatyzm babci, która z bólu nie może się poruszać, a ty nie masz pieniędzy, żeby udać się do lekarza po receptę dla niej” – radzą twórcy strony.

Opracowanie: Kamila Kuryło

design & theme: www.bazingadesigns.com