Różowe Kaski

Najnowsze gwiazdy sceny skateboardingu Południowej Kalifornii są szalenie utalentowane, szalenie brawurowe, a także szalenie urocze. Można je rozpoznać po różowych kaskach, puszystych spódniczkach i stylowych podkolanówkach. Nazywają się Relz Murph, Sierra Kerr i Bella Kenworthy. Mają 6 lat. Razem znane są jako Pink Helmet Posse (Ekipa Różowych Kasków). 

PinkHelmetPosseCrew

Jak donosi ich strona internetowa, dziewczynki założyły ekipę kilka miesięcy temu i od tego czasu dumnie pokazują swoje triki na mieście w nadziei na zainspirowanie innych dziewczyn do jazdy na desce. „Wiemy, że to może być onieśmielające – piszą na stronie – ale jesteśmy tu po to, żeby pokazać wam, że skateboarding jest nie tylko dla chłopców”. Nie są tylko małymi dziewczynkami wyglądającymi słodko na deskach i uśmiechającymi się do kamer – to prawdziwe profesjonalistki.

„One są niesamowite” powiedział w wywiadzie dla GrindTv Jamie Owens, redaktor magazynu Transworld Skateboarding. „Widziałem w skateparkach wiele utalentowanych dziewczyn, ale nie tak młodych.” Trio rejestruje wyczyny na swoim Instagramie. Ale sztuczki na bok – dziewczynki już zaczynają wywierać wpływ. „Pokazałem mojej 8-letniej córce parę zdjęć i filmików, teraz chce dołączyć do Pink Helmet Poss. Niesamowite” – napisał jeden z użytkowników Instagrama.

Rodzice dziewczynek powiedzieli GrindTV, że są w lekkim szoku widząc, jak szybko ich córki robią postępy i są z tego bardzo dumni. „Patrzenie, jak twoja 6-letnia córka dosięga na desce krawędzi prawie czterometrowego basenu jest całkiem fajne” – powiedział Gary Murphy, tata Relz. „Ale patrzenie na to, jak rośnie jej pewność siebie – nie tylko w jeździe, ale też w życiu – jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące”.

http://www.youtube.com/watch?v=O5OkqHQPiho

Megan Griffo

Tłumaczenie Aleksandra Kamińska

design & theme: www.bazingadesigns.com