Projekt fotograficzny pt. „Coś takiego nie może istnieć”

Anna Kozicka i Emilia Oksentowicz zapraszają do zauczestniczenia w projekcie fotograficznym pt. „Coś takiego nie może istnieć”, który odbywa się w dniach 2 -16 czerwca w Białymstoku. Jego tytuł to słowa królowej Wiktorii do ministra, który chciał zakazać stosunków seksualnych między kobietami w Wielkiej Brytanii. Celem projektu jest upomnienie się o przestrzeń dla kobiet nieheteronormatywnych (lesbijek, kobiet biselsualnych, transplciowych, queerowych), które nie wpisują się w tradycyjny wizerunek kobiecości. Jednocześnie jest próbą zainicjowania dialogu o współistnieniu różnorodnych grup społecznych w jednej przestrzeni miejskiej.
zuza

Projekt składa się z:

  • wirtualnej galerii fotografii zawierającej zdjęcia uczestniczek projektu. Fotografie przedstawiają nie tyle postaci, co miejsca znajdujące się w przestrzeni miejskiej Białegostoku bądź okolicach, wybrane przez same bohaterki, dla nich ważne, tak by uchwycić w nich ślady ich obecności, wskazać jej przejawy, pokazać miejsce spersonifikowane, tym samym tworząc metaportrety konkretnych bohaterek: http://nieheteronormatywne.pl/#home

  • miejskiej galerii fotografii w formie kampanii outdoorowej. Zdjęcia w dniach 2-16 czerwca można odnaleźć na city lightach w następujących lokalizacjach:

1. Bohaterów Monte Cassino/przejście dla pieszych

2. Legionowa

3. Legionowa/R.Akademickiej

4. Liniarskiego/Nr 1

5. Malmeda/Piotrkowska

6. Piłsudskiego 2

7. Sienkiewicza 2

8. Skłodowskiej

9. Skłodowskiej-Curie/Uniwersytet

Wystawie towarzyszy panel dyskusyjny, który podda refleksji źródła (nie)widoczności lesbijek, kobiet biseksualnych, transpłciowych i queerowych w Białymstoku. W dyskusji wezmą udział specjalnie zaproszone artystki, działaczki, naukowczynie i uczestniczka projektu, które z różnorodnych perspektyw „ugryzą” temat. Panel odbywa się 7 czerwca (sobota) w godz. 16-18 w Galerii Arsenał, ul. Mickiewicza 2 w Białymstoku.

Zapraszamy na FB projektu, gdzie na bieżąco można dowiedzieć się o nowościach w projekcie.

Projekt został sfinansowany przez portal crowdfundingowy PolakPotrafi.pl dzięki wsparciu społecznemu wspaniałych osób, którym serdecznie dziękujemy.

MATRONATY.

Fundacja FEMINOTEKA

DZIEW/CZYNY. Dni Różnorodności Kobiet w Białymstoku,

Codziennik Feministyczny,

Stowarzyszenie Lambda Warszawa,

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii,

Gazeta Wyborcza.

QUEERONAT.

Queer Sex Shop Kinky Winky

WSPARCIE.

Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12

design & theme: www.bazingadesigns.com