Xavier Cha. New Material | Lepsza jaPraktyka artystyczna Xavier Cha opiera się na performansie i wideo. W reżyserowanych przez siebie akcjach nowojorska artystka posługuje się precyzyjnym scenariuszem, który często
wymusza na występujących przekraczanie granic. Odnosi się do problemu relacji władzy, analizuje pojęcie subiektywności. Stawia pytanie o to, co oznacza bycie człowiekiem w cyfrowej erze kapitalizmu, w której funkcjonujemy jako konsument lub jako produkt.
W ramach swojego projektu w Zachęcie Cha proponuje 45-minutowe sesje hipnozy, które będą próbą samopoznania. We współpracy z hipnoterapeutką zaaranżuje przestrzeń galerii, przygotuje scenariusz sesji i podkład dźwiękowy.
Celem sesji będzie oderwanie się od spraw bieżących i stworzenie przestrzeni dla nowych myśli, dla własnej inwencji. To odpowiedź artystki na frustrację związaną z zalewem informacji, obrazów, treści z mediów społecznościowych, które powielane w nieskończoność, uniemożliwiają tworzenie nowych, oryginalnych treści.

25–30.07, godz. 13–20
wstęp w cenie biletu
Sesje rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com