Poznań: Memy i Graffy. Dżender, kasa i seks – spotkanie z Agnieszką Graff i Martą Frej



Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu zaprasza na spotkanie wokół książki „Memy i Graffy. Dżender, kasa i seks”, które odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18:00 w Centrum Amarant.

MEMY I GRAFFY to wybuchowe połączenie błyskotliwych felietonów Agnieszki Graff, kultowych memów Marty Frej i rozmów między autorkami.

Celnie, ale i z poczuciem humoru, autorki dotykają spraw zasadniczych dla kobiet, jak i dla całego społeczeństwa: wojna z gender, ekspansja kościoła katolickiego w przestrzeni publicznej i politycznej, bierność w rzeczywistości i agresja w sieci, przemoc ekonomiczna, niepłacenie alimentów i problemy mężczyzn wynikające z tradycyjnej w Polsce pochwały maczyzmu.

Książkę dopełniają zapisy rozmów Graff i Frej – o życiu, twórczości, feminizmie, macierzyństwie, popkulturze, kluczowych lekturach i filmach.

Dla licznych wielbicielek i wielbicieli obydwu autorek – pozycja obowiązkowa. Dla pozostałych – wspaniała okazja do nawiązania znajomości.

O autorkach:
Agnieszka Graff – pisarka, publicystka, feministka, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, współtwórczyni Kongresu Kobiet, autorka m.in. książek Świat bez kobiet (2001), Rykoszetem (2008), Magma (2010), Matka feministka (2014). Bohaterka wywiadu rzeki Graff. Jestem stąd (2014). Mama Stasia.
Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka. Ukończyła ASP w Łodzi (dyplom 2004), asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005–2009). Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie. Autorka festiwalu ART.eria, członkini duetu artystycznego FriKO

O prowadzącej:
dr Magdalena Kamińska – adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z netnografii, historii filmu, analizy i recenzowania dzieła filmowego. Głównym przedmiotem jej badawczych zainteresowań jest cyberkultura, a także archeologia i genologia mediów audiowizualnych.Autorka i współautorka ponad 40 artykułów naukowych oraz 4 monografii, m.in „Rzeczywistość wirtualna jako „ponowne zaczarowanie świata” oraz „Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu”

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com