Zamieniamy komentarze o okładkach Wysokich Obcasów i Dużego Formatu miejscami. Zapraszamy do zabawy!

Przedruk ze strony fb Cała Polska ogląda „Kabaret” [link]


Faszyzm jest OK. Co by było, gdyby okładkę z radykalną nacjonalistką w koszulce z falangą komentowano tak, jak okładkę z koszulkami „aborcja jest OK”?

Pobawmy się!

Aleksandra Szyłło („Gazeta Wyborcza”):

Jakie będą konsekwencje dla przyszłego pokolenia, jeśli uznamy, że narodowy radykalizm jest po prostu OK? (…) Jeśli właśnie tworzymy publiczną narrację na tak ważny temat, to weźmy pod uwagę, jak ukształtuje to postawy naszych córek i synów. Nie wszystko, co dozwolone prawnie, jest równie OK.

http://wyborcza.pl/…/7,124059,23064802,aborcja-nie-jest-ok-…

Ewa Bukowiecka-Janik (kobieta.wp.pl):

Serio? „Falanga jest OK”? To jest wasze stanowisko? Że jest zwyczajnie w porządku? Ot tak, jedna z wielu opcji (…). Odwidziała ci się tolerancja – luzik, nie jest za późno? (…) „Falanga jest OK” – kontrowersyjna teza, która dolewa oliwy do ognia, może wywołać pożar nie na żarty.

Redakcja „Dużego Formatu” była swego czasu wymarzonym miejscem pracy dla większości dziennikarek, które poznałam. Dla mnie również. (…) Wielka, wielka szkoda.

https://kobieta.wp.pl/aborcja-jest-ok-mowia-wysokie-obcasy-…

Michał Górecki, bloger (michalgorecki.pl):

Nie odnoszę się do całej akcji – odnoszę się do tego co większość ludzi zapamięta najbardziej – do marketingowo rozegranej sesji fotograficznej, wzoru koszulek, czy samego pomysłu użycia koszulek. Patrzę na zdjęcie i widzę pewną lekkość, która symbolowi falangi dodaje luzu i przyjemności. (…)

(…) pisząc “Falanga jest OK”, ubierając dziewczyny w koszulki i robiąc zdjęcia, które swą lekkością mogłyby spokojnie iść do Bravo GIRL w wersji “Polska jest SPOKO” trywializuje się moim zdaniem złożoność wszystkich przypadków tego zagadnienia. (…) Zresztą powiedzmy sobie szczerze – także dla wielu z nas po tej bardziej patriotycznej stronie – czy narodowy radykalizm nawet bez przemocy zawsze jest OK i SPOKO? (…)

https://michalgorecki.pl/20…/…/dlaczego-aborcja-nie-jest-ok/

Hanna Lis (Instagram):

„Idzie nowe” mówią panie i zapowiadają „narodowo-radykalny dream team tour”. Pewnie z brokatem, różem i gratis manicurem za każdy artykuł w „Szturmie”. A ja robię zamaszysty face palm i myślę sobie, że fanatyczni przeciwnicy delegalizacji ONR lepszych sojuszników dla swojej sprawy nie mogli sobie wymodlić. #unbelievable #brokatiróż

https://www.instagram.com/p/BfRHvF5hKia/

Roman Giertych (twitter):

„Falanga jest ok”???Marsz w stronę prawicowej ekstremy przyspiesza. Gazeta, która była kiedyś centro-lewicowa teraz zupełnie oszalała. To już nie jest spór o konflikt dóbr, to jawne promowanie rzeczy złej jako „ok”.

https://twitter.com/GiertychRoman/status/964574971971457024

Magdalena Ogórek, Wpolityce.pl:

Popełniając tę okładkę, która przez pryzmat tej dziewczyńskości oswaja z faszyzmem, „Duży Format” posunął się za daleko. Bo wiemy doskonale, że tę okładkę będą widziały młode dziewczyny, bardzo często niedysponujące wiedzą na temat historii. Po takiej okładce „DF” powinien być więc otoczony infamią i absolutnie wykluczony jako medium z dyskursu. Bo jaki jest krok dalszy? Co będziemy oswajać?

Ale paradoksalnie jest pewien „pozytyw” – mówię to oczywiście w przenośni – przy okazji tego tematu. Ponieważ podniosła się tak głośna dyskusja, że przynajmniej widać, iż nie ma społecznej zgody na takie przekraczanie granic. Ta okładka nie powinna być nigdy opublikowana.

(…) Niestety, takie przekraczanie granic jest też konsekwencją wielu lat świadomych działań i podsycania fermentu w przestrzeni publicznej, bardzo często dalekiego od merytorycznej dyskusji na temat nacjonalizmu (…).

https://wpolityce.pl/…/381984-nasz-wywiad-magdalena-ogorek-…

ASZdziennik:

Jak dowiaduje się ASZdziennik, redakcja „Dużego Formatu” szybko wyciągnęła wnioski z całej sprawy. Właśnie rozpoczęło się wewnętrzne śledztwo, które ma wykazać, kto odpowiada za to, że okładka, która miała wywołać zwyczajową gównoburzę na linii postępowa Warszawa-reszta nieoświeconego świata doprowadziła do zgody narodowej.

http://aszdziennik.pl/122531,wysokie-obcasow-pogodzily-zwol…

(Wszystkie powyższe cytaty zostały przetworzone. Pierwotnie odnosiły się do uznawanej za kontrowersyjną okładki „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”. Okładka „Dużego Formatu” z działaczką antysemicką i zwolenniczką segregacji rasowej nie budzi ogólnonarodowego sporu.)

design & theme: www.bazingadesigns.com