Wypowiedzi dziewczynek z Interrupt Mag sprawią, że inaczej spojrzysz w lustro (ZDJĘCIA)

Zdjęcia: Marie C. dla Interrupt Magazine, opublikowano 7 lipca 2013; aktualizacja 14 lipca 2013

Niespodziewanym głosem w chórze osób zatroskanych o to, jak ludzie postrzegają swoje ciało, jest modelka Cameron Russell. Jej wystąpienie na konferencji TED w 2012 roku, w którym mówiła o pojęciu piękna i o zawodzie modelki, stało się bardzo popularne w Internecie. Teraz założyła czasopismo dziennikarstwa obywatelskiego Interrupt Mag. W pierwszym numerze podchodzi do tego zagadnienia z punktu widzenia dziecka.

Autorka artykułu z pierwszej strony, Marie C., przedstawia nam małe, nawet 4-letnie dziewczynki, które patrzą na swoje ciała z perspektywy tego, co mogą zrobić, zamiast martwić się oczekiwaniami innych. „Kobiety zwykle zupełnie zapominają o tym utylitarnym podejściu: nie doceniają tego, ile nasze ciała są w stanie zrobić, a zamiast tego martwią się takimi rzeczami jak cellulit, fałdki, obwisła skóra na ramionach i siwe włosy” – pisze autorka.

Poniżej przedstawiamy cztery odpowiedzi, jakie uzyskała od dziewczynek opowiadających o tym, co lubią w swoich ciałach – od skóry, włosów i oczu aż po bardziej ogólne „czary”.

Jeniah, 8 lat: „Lubię swoje ciało. Lubię swoje oczy, bo pomagają mi widzieć różne rzeczy. Lubię też swoje dłonie, bo pomagają mi pisać różne rzeczy. Lubię też swoje stopy, bo pomagają mi chodzić i bawić się. Mam na imię Jeniah i mam 8 lat!”.

o-INTERRUPT-MAG-4-570-1

Bayan, 6 lat: „Podoba mi się, że mogę poruszać swoim ciałem. Lubię swoje długie rzęsy. Podoba mi się, że moja skóra jest w połowie biała, a w połowie brązowa. Podoba mi się to, że mogę potrząsać włosami”.

image07

Cherae, 5 lat: „Lubię swoje oczy. Zmieniają kolor i mogę nimi wszystko zobaczyć. Lubię też swoje nogi. Są bardzo długie”.

image04

Sofia (inaczej Lola), 5 lat: „Lubię swoje ciało, bo jest zaczarowane”.

o-INTERRUPT-MAG-1-570

Tłum. Katarzyna Płecha

Źródło tekstu

Prosimy używać nowych komentarzy

design & theme: www.bazingadesigns.com