Turniej „Futbol Przeciw Homofobii”Klub Sportowy Chrząszczyki zaprasza na IV edycję amatorskiego turnieju kobiecej piłki nożnej halowej pod nazwą „Futbol Przeciw Homofobii”, który odbędzie się w niedzielę 11 lutego 2018 w Warszawie, w hali sportowej OSiR Targówek.

Turniej odbędzie się w ramach Miesiąca Akcji „Football V Homophobia” FARE Network 2018 we współpracy z Fundacją Q.

Kobieca piłka nożna w Polsce rozwija się w narastającym tempie: z roku na rok mamy coraz więcej zawodniczek, drużyn i wydarzeń. Niestety dominująca (a raczej jedyna) strategia na popularyzację kobiecego futbolu w Polsce opiera się na udowadnianiu, że uprawianie tej dyscypliny nie jest przeciwieństwem „kobiecości”, że można jednocześnie grać w piłkę nożną i być „atrakcyjna”.
Strategię tę stosują instytucje piłkarskie, kluby i media w obawie przed funkcjonującym w naszej kulturze stereotypem piłkarka-lesbijka: obecność kobiet nieheteroseksualnych i nieheteronormatywnych jest systematycznie zamiatana pod dywan.
Naszym turniejem i towarzyszącymi wydarzeniami chcemy iść na przeciw tej tendencji. Z jednej strony chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie piłkarki mogą się czuć w pełni akceptowane i widzialne, niezależnie od orientacji, czy tożsamości seksualnej. Z drugiej, chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, budzić zainteresowanie, „obudzić” środowisko, ożywić debatę o homo-les-bi-tranfobii w piłce nożnej.

Na turniej zapraszamy wszystkie kobiece drużyny amatorskie (składające się z kobiet, osób funkcjonujących jako kobiety i osób identyfikujących się jako kobiety), które dzielą naszą wizję: wszystkie, niezależnie od orientacji seksualnej zawodniczek, bo piłka nożna jest dla wszystkich a walka przeciw dyskryminacjom też jest sprawą nas wszystkich.

System rozgrywek ustalimy zależnie od ilości zgłoszeń. Na turnieju przewidujemy maksymalnie 12 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe wynosi 200 zł od drużyny. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodniczek.

Dokumenty do pobrania na naszej stronie: http://chrzaszczyki.wixsite.com/chrzaszczyki/futbol-v-homofobia-2018
1) regulamin turnieju
2) formularz zgłoszeniowy
3) oświadczenie
4) upoważnienie

Niedziela 11 lutego 2018
Hala sportowa OSiR Targówek
Ul. Ossowskiego 25, Warszawa
Start g. 10 (do potwierdzenia)
wstęp na trybuny wolny

Turniej i wydarzenia towarzyszące organizowane są przez KS Chrząszczyki w ramach Miesiąca Akcji „Football V Homophobia” we współpracy z FARE network.

Współpraca i wsparcie:
Fundacja Q
Ruchomy Klub Sportowy „Gwiazda”

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com