Solidarnie z ofiarami homofobii w CzeczeniiSolidarnie z ofiarami homofobii w Czeczenii – czwartek, 6 kwietnia, godz. 18:00, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław

solid
Media alarmują o „polowaniu” na gejów w Czeczenii. Masowe porwania, tortury i morderstwa. To się dzieje teraz. Jak donoszą Новая Газета iRussian LGBT Network porwano aż 100 osób, a 3 zostały zamordowane. Świat musi powiedzieć „dość”. My musimy powiedzieć „dość”!

Łączymy się w bólu z bliskimi i rodzinami ofiar homofobicznych prześladowań.

6 kwietnia o godz. 18:00 w 4 miastach Polski odbędą się akcje solidarnościowe z ofiarami homofobii w Czeczenii. Bądźmy tego dnia razem – przynieśmy kwiaty i znicze. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na brutalną przemoc motywowaną homofobią, która zbiera śmiertelne żniwo na naszych oczach w Czeczenii.
– Warszawa: naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej, ul. Belwederska 50
– Kraków: pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, ul. Biskupia 7
– Poznań: pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, ul. Bukowska 53a
– Wrocław: na Rynku Głównym pod Pręgierzem.

We wszystkich miastach o tej samej godzinie zostanie odczytany apel organizacji pozarządowych skierowany do władz rosyjskich i czeczeńskich, premier polskiego rządu oraz ministra spraw zagranicznych.

O CO APELUJEMY?

Potępiamy wszelką przemoc i wzywamy do jej zaprzestania. Wraz z międzynarodowymi organizacjami i instytucjami wyrażamy zaniepokojenie tymi doniesieniami i wzywamy władze rosyjskie i czeczeńskie do podjęcia stanowczych działań mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa osobom LGBT przebywającym w rejonie Kaukazu Północnego, a także ukaranie winnych.
Nasze organizacje zwróciły się z prośbą o interwencję na szczeblu międzynarodowym. Apelujemy również do polskich władz o interwencję.

Najważniejsze jednak jest okazanie solidarności ze społecznością LGBT w Czeczenii przez wszystkie osoby przywiązane do standardów praw człowieka, niegodzące się na czystki i brutalną przemoc motywowaną homofobią i transfobią, zarówno należące do społeczności LGBT w Polsce, jak i ich sojuszników i sojuszniczki.

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ?

Apel, odczytany w trakcie wydarzeń w Warszawie, Krakowie i Poznaniu udostępnimy wkrótce tutaj i będziecie mogli i mogły wysłać go w swoim imieniu do przedstawicieli władz rosyjskich w Polsce i władz polskich.

——-
Warszawa: Miłość nie wyklucza, Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii
Poznań: Grupa Stonewall
Kraków: Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie
Wrocław: Kultura Równości
——-

Źródła:
www.novayagazeta.ru/articles/2017/04/04/72027-raspravy-nad-chechenskimi-geyami-publikuem-svidetelstva
www.nytimes.com/2017/04/01/world/europe/chechen-authorities-arresting-and-killing-gay-men-russian-paper-says.html
www.theguardian.com/world/2017/apr/02/chechen-police-rounded-up-100-gay-men-report-russian-newspaper-chechnya

 

https://www.facebook.com/events/219464988530371/

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com