Solidarni z Ukrainą – zbiórka lekówWitajcie,

utworzyliśmy osobne wydarzenie, żeby o sprawach związanych z sytuacją na Ukrainie pisać tutaj i nie pogubić się na naszej grupie wewnętrznej.
Organizujemy zbiórkę leków dla protestujących na Majdanie. Leki przekażemy Fundacja „Otwarty Dialog”, która zapewni ich bezpieczny transport do Kijowa.

Dla wszystkich Was i Waszych znajomych przebywających w Warszawie: LEKI ZBIERAMY W SPECJALNYM KARTONIE, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ OBOK BARU W LOKALU państwomiasto.

Żeby usprawnić akcję sugeruję aby nasze koła nie zbierały leków na własną rękę tylko przekazały pieniądze na konto Fundacji Projekt: Polska (NR KONTA: 30 1050 1038 1000 0023 2589 2194, TYTUŁEM: „DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA-UKRAINA”). Za otrzymane pieniądze zakupimy leki – po całej akcji przedstawimy faktury potwierdzające na co przeznaczyliśmy przekazane przez koła środki finansowe.

Przypominam jakiego rodzaju leki zbieramy:
– leki na przeziębienie, np.: Rutinoscorbin, Cerutin, Witamina C, Aspiryna, Strepsils;
– leki przeciwbólowe, np.: Paracetamol, Ibuprofen;
– leki na układ trawienny, np.: Węgiel aktywowany, Stoperan, Nifuroksazyd;
– środki opatrunkowe np.: plastry, bandaże, serwetki sterylne, gazy;

POZOSTAŁE POTRZEBY:
– sterylne przescieradla
– latarki LED na głowe
– ortezy na szyję

Leki wysyłane są do Kijowa na bieżąco, również na bieżąco będziemy dostarczać do F”OD”. Wydaje się, że na chwilę obecną jest to najbardziej praktyczna pomoc jakiej możemy udzielić protestującym. Oprócz tego zachęcam do brania udziału w akcjach protestu na terenie Waszych miast. Być może potem będzie potrzebna pomoc w uzyskaniu wiz dla członków organizacji pozarządowych z Ukrainy. Będziemy reagować na zmieniającą się sytuację. Bardzo liczę na Waszą szybką reakcję i zaangażowanie!

Україна це Європа!

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com