Seminarium „Komu służy ustawa antyaborcyjna?”Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zaprasza na seminarium „Komu służy ustawa antyaborcyjna?” oraz prezentację raportu „20 lat tzw. ustawy antyaborcyjnej w Polsce”.

Moderatorka:
Krystyna Kacpura – Dyrektorka Federacji, współautorka raportu

Panelistki:
prof. Joanna Senyszyn – posłanka do Parlamentu Europejskiego
dr. Bożena Jawień – ginekolożka
Barbara Nowacka – wiceprezeska Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej
Karolina Więckiewicz – prawniczka Federacji, współautorka raportu
Anka Grzywacz – koordynatorka programowa Federacji, jedna z założycielek Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton, współautorka raportu

Podczas seminarium zaprezentowany zostanie raport Federacji zawierający podsumowanie ponad 20 lat funkcjonowania ustawy antyaborcyjnej, w tym analizy rządowych sprawozdań z jej realizacji oraz nasze oceny skutków ustawy, nie tylko w odniesieniu do prawa do przerywania ciąży, ale także dostępności antykoncepcji, badań prenatalnych czy rzetelnej edukacji seksualnej.

Panelistki ze swojej zawodowej perspektywy ocenią społeczne, polityczne, finansowe i zdrowotne konsekwencje restrykcyjnej Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Przyjrzymy się także perspektywom na przyszłość i stosunkowi Unii Europejskiej do praw reprodukcyjnych. Jakiej sytuacji możemy spodziewać się po tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego? Czy Unia staje się bardziej konserwatywna? W dyskusji spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie komu tak naprawdę służy ustawa antyaborcyjna i gdzie w tym wszystkim jest dobro kobiet.

Dyskusja odbędzie się w klubie Państwo Miasto od 11 do 14. Po seminarium zapraszamy na lunch.

UWAGA! Nie wystarczy kliknąć „będę” na Facebooku. Prosimy o mailowe potwierdzenie udziału na adres federacja@federa.org.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com