Poczytaj mi, siostro, o prawie pracy i neoliberalizmie



Zapraszamy na spotkanie-dyskusję dotyczącą zmian w prawie pracy i wpływu polityki neoliberalnej na sytuację kobiet.
W trakcie spotkania wykonamy transparenty na demonstrację przeciwko zmianom w prawie pracy 14.09 – mile widziane materiały do przygotowania transparentów (tektura, farby, pędzle).
Przed spotkaniem zachęcamy do lektury tekstów i do obejrzenia filmu:
Ile stracimy na dłuższych okresach rozliczeniowych? Inicjatywa Pracownicza – ulotka http://ozzip.pl/porady-prawne/item/1600-ile-stracimy-na-rocznych-okresach-rozliczeniowych , omówienie http://ozzip.pl/porady-prawne/item/1589-rzadowy-projekt-elastycznego-czasu-pracy-–-ruchomy-czas-pracy-i-roczne-okresy-rozliczeniowe
Ewa charkiewicz „Kobiety, ubóstwo i neoliberalne państwo” http://www.ekologiasztuka.pl/think.tank.feministyczny/readarticle.php?article_id=394
„Dlaczego strajk generalny?” – zapis spotkania z Jarosławem Urbańskim http://ozzip.pl/teksty/informacje/ogolnopolskie/item/1603-film-dlaczego-strajk-generalny

W trakcie spotkania możliwość obejrzenia wystaw i zagrania w grę:
Ogrody Babilonu – wystawa Olgi Wróbel i Daniela Chmielewskiego
„Ogrody Babilonu” to parakomiksowy dwugłos: spojrzenie na kontrasty natury i kultury, ogrodu i miasta, wewnętrznego spokoju i zewnętrznego pędu. praca została narysowana na żywo 4.08.2013 w ramach projektu ArtAltana – trwającej latem akcji w parku JPII na Ursynowie, gdzie zaproszeni twórcy mogli prezentować swoje prace na specjalnie przygotowanej konstrukcji.
Olga Wróbel: rocznik 1982. Kulturoznawczyni, muzealniczka, autorka komiksów. Jej „Ciemną stronę księżyca” okrzyknięto najbardziej anatomicznym i paskudnym polskim albumem. prowadzi bloga „odmiany masochizmu”, bardzo popularnego w wyszukiwarce dzięki chytrze dobranej nazwie.
Daniel Chmielewski: autor komiksowego eseju o komunikacji międzyludzkiej, „Zostawiając powidok wibrującej czerni”. skończył warszawską ASP z wyróżnieniem za prolog do kolejnego komiksowego eseju. „Zapętlenie” oparte jest na doświadczeniach zdobytych w pracowni Grzegorza Kowalskiego i na plenerze z Arturem Żmijewskim, a pierwszy skończony tom ukaże się w 2014 roku. prowadzi bloga „Pub pod Picadorem”.
blog Olgi: www.odmianymasochizmu.blogspot.com; facebook.pl/Odmiany Masochizmu
blog Daniela: www.pubpodpicadorem.com
Blok Żab (organizator m. In ArtAltany): facebook.pl/BlokZab

Jazdów. Kobieta. Opowieść… – w komiksie! wystawa powarsztatowa
odwiedź ufowopeemesowy fiński domek i zobacz stworzoną przez nas komiksową, polityczną opowieść o Jazdowie… i nie tylko… warsztaty odbyły się na przełomie lipca i sierpnia, a wzięło w nich udział 15 kobiet.

Na własnych zasadach?
Tragikomiczna gra, w której czasem zbierasz tylko ujemne punkty. przekonaj się, jak rozmaite osoby funkcjonują w systemie, na którego powstanie nie miały wpływu. zobacz, czy i jaki mają wybór. zagraj w życie i spróbuj wygrać.

Jazdów 3/18 – pierwszy domek od Parku Ujazdowskiego i Trasy Łazienkowskiej (z narożnym ogrodem)
www.u-f-a.pl, www.facebook.com/ufa.warszawa
www.facebook.com/PoczytajMiSiostro

organizator główny: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Jazdów
www.facebook.com/jazdo

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com