Naked girls reading na Czarnongr

Naked Girls Reading na Czarno

Na czarno. Nago. Bo za oknem mrok. Bo boimy się, że w środku też będzie ciemno. Bo ciąży. Bo nago znaczy głośniej. Bo malwy pod oknem. Czarno na białym. Wierząc, że ten deszcz kiedyś się skończy.

„Nagość na scenie wyzwala się z potencjalnej perwersji. Staje się pieczęcią szczerości, (…) uwalnia lekturę od wystudiowanych póz i snobistycznych kostiumów.”
Maciej Nowak (Gazeta Wyborcza)

„Tego, jak wyglądało to czytanie po prostu nie można sobie wyobrazić. Za dużo mamy kalek w głowach, nawet naszych feministycznych głowach!”
Joanna Erbel

Czytać będą: TBA
opieka literacka/ scenariusz: Marta Konarzewska
opieka artystyczna/ reżyseria: Betty Q

10% z każdego biletu zostanie przekazana na działalność inicjatywy Ciocia Basia

Bilety on-line: https://www.bilety24.pl/teatr/naked-girls-reading-na-czarno-28184?id=139927

O Naked Girls Reading:
Ten wyjątkowy projekt powstał w 2008 roku w Chicago. Dziś odbywa się aż w 18 miastach na całym świecie. Warszawa rok temu dołączyła swój rozdział jako trzeci w Europie (po Londynie i Rzymie).

Nie może być prościej: NAKED GIRLS READING. Czytają literaturę. Nago. Na głos. Bo nie ma nic piękniejszego i bardziej intymnego, nieprawdaż?

Producentką warszawskiego rozdziału Naked Girls Reading jest Betty Q – mama polskiej burleski. Zaprosiła do współpracy rodzime performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki, aktorki… Nad wyborem literatury razem z dziewczynami pracuje Marta Konarzewska – polonistka, krytyczka literacka i scenarzystka.

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com