Girls to the Front #14: Dubais, Gang ŚródmieścieTo niestety już ostatnie Girls to the Front w Eufemii, lecz w smutkach towarzyszyć nam będą jak zwykle niesamowite artystki.

girls

Powraca do nas DUBAIS (którą niektórzy mieli szansę widzieć podczas 2. edycji), tym razem promująca swój micro album AMERICAS: „o paranoi, nostalgii, syndromie sztokholmskim, technologii użytkowej, mindfulness, odosobnieniu i obecnym stanie Ameryki”. Zadebiutuje również Gang Śródmieście – nowy zespół Karoliny, Magdy i Neli. Kobiecy gang, który chce wyśpiewać i wykrzyczeć to, z czym musimy zmagać się na codzień jako dziewczyny.

Po koncertach dziewczyński after – z nami (damsels in distress djs) i tajemniczym gościnnym setem ♥ Zagramy wszystkie te piosenki, do których kochamy tańczyć i te, których zagrać jeszcze nie miałyśmy okazji. Dołączcie do nas na parkiecie!

Będziemy miały ze sobą również kilka egzemplerzy ostatniego numeru naszego zina – złapcie swój, jeżeli jeszcze nie macie!

Do zobaczenia, grrrlz!

20 maja 2017 | Klubojadalnia Eufemia | 21:30 | 10/5 zł
__________________________________________
DUBAIS:
Jestem Ameryką. Częścią, której nie poznajesz…. Ale przyzwyczaisz się do mnie.
– Muhammad Ali

Ziemia i miejsce służy nam za naczynie, pojemnik, który możemy zapełnić swoimi emocjonalnymi wspomnieniami i
oczekiwaniami; „Wirginia należy do kochanków”, „Co wydarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas” i tak dalej…
Kiedy posiadasz skomplikowaną historię, dziedzictwo czy tożsamość związaną ze skomplikowanym miejscem – zmienia
się twoje doświadczenie.

Ameryka (świat) nie stała się straszna, stała się widoczna. Przemoc, klasowość i opresja zawsze tam były, pomijając fakt, że coraz częściej bańka pryska dla tych, którzy tego nie widzieli. Większość z nas – spoza bańki przywilejów -musiała żyć z otwartymi oczami, i widziała wszystko.

Poprzez koncept spektaklu i codzienności oraz charakterystyczną dla DUBAIS futurystyczną estetyką, AMERICAS – nadchodzący wizualny micro album – opowiada o paranoji, nostalgii, syndromie sztokholmskim, technologii użytkowej,
mindfulness, odosobnieniu i obecnym stanie Ameryki. AMERICAS powstał dzięki i dla Youtube’a i Iphonów. Występy na żywo zmieniają się za każdym razem, a ich poszczególne elementy obejmują wielokanałową instalację wideo, taniec,
opowiadanie, kolaborację, uczestnistwo, krew, pot, łzy i zioło.

Gang Śródmieście:
W całym kraju wyburza się stare budynki i masowo wycina drzewa. Co jakiś czas robotnicy wykopują spod ziemi artefakty z przeszłości. W gruzach dawnego domu towarowego Smyk odnaleziono plik pożółkłych dokumentów, które wyraźnie wskazują, że na terenie Śródmieści, w 1917 roku grasował kobiecy gang. Gang Śródmieście. W jego kodeksie zapisane było: bronić przed przemocą, wymierzać sprawiedliwość, walczyć o swoje prawa. Członkinie Gangu spotykały się na tajnych zebraniach, podczas których tworzyły też hymny i zaangażowane pieśni. Kwatera główna Gangu znajdowała się w Warszawie, ale powstawały filie w całej Polsce w myśl zasady: „w każdym mieście jest Śródmieście”. Znalezisko trafiło w ręce Burkini (Karolina Czarnecka). Długo błąkała się nie wiedząc co sama ma z tym zrobić. Omal nie popadła w szaleństwo. Los postawił na jej drodze Dziarę (Magda Dubrowska) i Bikini (Nela Gzowska). Postanowiły kontynuować tradycję. Po stu latach Gang Śródmieście odradza się. Nasze praprababki miały skrzynkę pocztową, my mamy mejla: gangsrodmiescie@gmail.com. Zbieramy listy od wszystkich kobiet i dziewczyn. Z ich bolączek, przeżyć, emocji, traum i historii tworzymy piosenki. Nowe protestsongi. Zapraszamy na przedpremierowy koncert zapoznawczy. Wyśpiewajmy wspólnie życzenia i pragnienia. Będziemy miały ze sobą skrzynkę, gdzie każda z Was będzie mogła podzielić się swoimi przeżyciami, oczyścić. Mogą próbować nas tłamsić, zabierać nam godność i ograniczać nasze prawa, ale nigdy nas nie zatrzymają! Do instrumentów marsz!
~~~~~~~~~~~~
Girls to the Front:
Girls to the Front to dziewczyński feministyczny zin oraz cykl imprez! Organizujemy koncerty dziewczyn z Polski i z zagranicy, gramy aftery z naszymi ulubionymi piosenkami (wcześniej jako damsels in distress djs) i co kilka miesięcy wydajemy własnego zina. Chcemy, aby dziewczyny miały własną przestrzeń do dzielenia się swoimi pracami, tekstami i projektami muzycznymi! GRRLS RULE!

Chcesz wystąpić na Girls to the Front? Zaangażować się w zina? Po prostu z nami pogadać?
Napisz do nas na facebooku lub na damsels.in.distress.djs@gmail.com ♥

Ola i Agata

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com