Dzień Otwarty Szkoły Haftu Złote Rączki + BenefitW sobotę, 3 grudnia Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoła haftu Złote rączki

W planach między innymi:
13:00 – 18:00 – Maraton haftowania
18:00 – 20:00 – Benefit na hafciarską działalność aktywistyczną
20:00 – 22:00 – Afterparty
22:00- idziemy do miasta- złotorączkowe balety do rana
Przybywajcie zapoznać się ze ściegami. Opowiemy Wam o Szkole Haftu, hafciarskim aktywizmie i Kolektywie Złote Rączki.
Zapraszamy. Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

wolnawola

Od października tego roku Szkoła haftu dla pań i panów Złote rączki zmieniła swoją formę. Nie jest już prowadzona przez Monikę Drożyńską, a przez Kolektyw Złote Rączki, do którego artystka zaprosiła uczniów i uczennice Szkoły. Osobami prowadzącymi Zr i tworzącymi Kolektyw Złote rączki są: Małgorzata Samborska, Małgo Grygierczyk, Ewa Rodzinka i Kuba Wesołowski oraz Monika Drożyńska.
Działalność Szkoły jest nadal taka sama: upowszechnianie tradycyjnych technik haftu płaskiego i krzyżykowego. Prowadzimy zajęcia dla początkujących hafciarzy i hafciarek oraz dla tych które chcą zgłębiać techniki hafciarskiego rzemiosła.

Za zajęcia można zapłacić pieniędzmi, ale można też rozliczyć się bezgotówkowo, barterowo. Od stycznia planujemy stypendia dla osób, które nie mogą z jakiś powodów rozliczyć się w powiwszym systemie.
Od styczna także w Szkole ruszy biblioteka i czytelnia. Będzie w niej można wypożyczyć (na kartę biblioteczną) pozycje o historii i technikach haftu, ziny które pozyskałyśmy od Kolektyw KŁAK (dziękujemy:-) literaturę feministyczną, polityczną. Głównym punktem asortymentu biblioteki będą haftowane transparenty.

Haftowane transparenty i hafciarski aktywizm to druga po prowadzeniu szkoły działalność Kolektywu Złote rączki.
Transparenty haftujemy raz w tygodniu (środy 18-21) oraz organizujemy Haft okupacyjny. Są to spotkania i wspólne haftowania na określone okazje.
Haftowane transparenty są dobrem wspólnym, Kolektyw Złote rączki i Szkoła haftu dla pań i panów Złote rączki jedynie nimi zarządzają.

Podczas benefitu będziemy zbierać fundusze na stypendia które będą przyznawane od przyszłego roku. Na nici którymi haftowane są transparenty, na lokal w którym działalność prowadzi Szkoła.
W planie na ten wieczór
jedzenie i picie, aukcja haftowanych fantów, muzyka, haftowanie.
Zapraszamy małych dużych i zwierzęta.

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com