Dzień Babci Party: benefit na ManifęW tym roku dzięki nam nie zapomnicie o złożeniu życzeń swoim protoplastkom. W dzień babci Porozumienie Kobiet 8 Marca zaprasza Was na feministyczną imprezę, już teraz w swoich kalendarzach oznaczcie więc 21 stycznia kolorowym flamastrem. W miłym gronie i za niewielką opłatą (w całości przeznaczoną na organizację tegorocznej Manify) zrealizujecie u nas swoje potrzeby artystyczno-muzyczno-taneczne. Kieszenie i siatki wypełnicie fantami z loterii (każdy los wygrywa, m.in. książki, tatuaże, magnesy lub szafkę prosto spod ręki stolarza) oraz feministycznymi gadżetami z benefitowego sklepiku.
Jak zwykle podczas imprezy będziemy zbierać artykuły kosmetyczne dla uchodźczyń.
Zagościmy w spółdzielczym klubie Pogłos, w którym wszyscy pracownicy i pracownice są jednocześnie właścicielami i włascicielkami.
Zapraszamy wszystkie pokolenia!

W programie:

My 87% (happening)
Dlaczego: Przemoc ze względu na płeć to jedno z najbardziej powszechnych zjawisk na świecie. Można przewrotnie powiedzieć, że nie zna ona żadnych granic. Występuje w różnych kulturach, w krajach o różnym poziomie życia. Nie zna też, niestety upływu czasu – zarówno królowa Marysieńka jak i Rihanna w XXI wieku doświadczyły przemocy ze względu na płeć. Doświadczają jej kobiety o różnym wyznaniu, kolorze skóry, klasie społecznej.
Dlaczego zatem bardziej pochylamy się nad obrazami dalekiej wojny, które przesuwają się w telewizorze, niż nad sytuacją sąsiadki, której mąż zabiera wszystkie pieniądze? Przecież żadna wojna nie pochłonęła tyle ofiar, co liczba ofiar przemocy ze względu na płeć.
Co: Pierwszym krokiem jest głośne powiedzenie o problemie, drugim – znalezienie jego źródeł, trzecim – poszukiwanie rozwiązań. Nie obiecujemy Wam, że 21 stycznia uda nam się to wszystko zrobić za jednym zamachem, ale postaramy się przypomnieć o skali i wymiarach tego zjawiska.
Zapraszamy Was na happening poświęcony problemowi przemocy ze względu na płeć.

PMS
DIY grrrlzband. Co to znaczy? Że żaden stwórca ich nie stworzył, same się stworzyły (przy pomocy Luciolla Ladies Rock Camp). Grają feministyczny pop-punk z domieszką melancholii i humoru. Na regularne próby umawiają się od roku pomiędzy walką o swoje prawa i wspieraniem innych osób w działaniach emancypacyjnych, grają muzykę taką, jak tu: https://youtu.be/deLN-fC6_sE.

Santa Irena
Zespół, któremu z jednej strony zarzuca się progresywną punkowość, z drugiej – zamiłowanie do lekko niesymetrycznych struktur. Wtajemniczone i wtajemniczeni zaś twierdzą, że jest to po prostu muzyka tzw. mocnego uderzenia.
Coś być może w tym jest. Sławomir Batyra traktuje bębny i pałki z metodycznością rozdrabniarki do gałęzi, Patryk Polkowski zrywa wszystkie struny w pięciu gitarach naraz, a Ania Zajdel z morderczą gracją potrafi wywrzeszczeć teksty polskich międzywojennych futurystów (Waty, Czyżewskie, Jasieńskie et consortes) prosto w wasze potylice. I wątroby.
Santa Irena lubi się sama się, bo jest strasznie fajna. Lubi też jeździć na koncerty, bo są bombowe i przychodzą na nie mili ludzie, lubi pić herbatę i leczyć sobie zęby. I cały czas nagrywać płytę.
https://santairena.bandcamp.com/

Klipsy Panda
Warszawski duet bawiący się disco, punkiem i performance. Muzykę tworzą prostą, inspirując się 3 akordowym schematem światowych hitów lat 80-tych. Ich piosenki mają klimat dziewczyńsko-dekadencki i to nie było założenie. Tak wyszło. W skład zespołu wchodzą Panda i Blondyna. Nikt nie nosi klipsów.
Skład zespołu:
Blondyna – poezja, wino i śpiew
Panda – klawisze, struny, beat, produkcja
http://klipsypanda.pl/

DJ Damsels in Distress
Puszczają dziewczyńskie piosenki, wpuszczają na scenę inne dziewczyny w ramach cyklu koncertów i imprez Girls to the Front! i regularnie wypuszczają zina o tej samej nazwie.
https://www.facebook.com/damselsindistressdjs/

DJ Nebaz
80’s/90’s/indie/punk/electro. Alternatywne dyskoteki organizuje już od (hoho) 12 lat, a od kilku miesięcy zaprasza też w progi spółdzielczego klubu Pogłos, w kórym i my zagościmy z naszym benefitem.
https://www.facebook.com/nebazdj/

DJ’ane Wyrodna
Gra, co lubi, bo lubi. I znajdzie na to paragraf. Dla Manify, jak mówi, zrobi wiele.

Wstęp 15zł – całość na organizację Manify. Jeśli nie możesz tyle zapłacić, napisz do nas na porozumieniekobiet8iii@gmail.com albo tu Porozumienie Kobiet 8 Marca).

Więcej o Porozumieniu Kobiet 8 Marca i o Manifach na www.manifa.org15826035_10154959397388331_1753887891271256477_n

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com