Alterwalentynki – benefit na ManifęPrzed nami kolejny benefit na Manifę. Tym razem Porozumienie Kobiet 8 Marca bierze na warsztat walentynki i rozpracowuje je po swojemu. Bez świec, bukietów kwiatów i czekoladek w kształcie serc. Za to z koncertami, setami DJanskimi i występami Drag King i Queens. Dla głodnych wrażeń będzie też loteria, sklepik z manifowymi gadżetami (są piękne!) i wegańska strefa gastro. A wszystko to z feministycznym przytupem, dziewczyńską energią i na całego. Pokaż jak bardzo kochasz Manifę – przyjdź 16 lutego do Pogłosu i wspólnie z nami wykrzycz swoją miłość do feminizmu!

Pogłos (ul. Burakowska 12)
16 lutego (piątek)
start: 20:00
bilet-cegiełka: od 15 zł w górę
Jak możesz i chcesz zapłacić więcej to śmiało! Cały dochód przeznaczamy na organizację Manify.

————–Performans–————–
DK FREDDIE – drag king, który od prawie siedmiu lat wciela się w postać Freddiego Mercury i przywraca na scenie klimat jego muzyki i występów : „the bigger the better – in EVERYTHING”!

DQ CHARLOTTE – słynąca z niepoprawnego poczucia humoru weteranka sceny drag. W klubowych przestrzeniach czuje się jak ryba w wodzie, co widać w jej nieskrępowanych niczym show. Charlotte to również jedna z najaktywniejszych społecznie Drag Queen działające na rzecz praw osób LGBT.
https://www.facebook.com/dragqueercharlotte/

————–Koncerty—-—————–
GANG ŚRÓDMIEŚCIE – Karolina Czarnecka, Magda Dubrowska i Nela Gzowska. Karolina Czarnecka oprócz solowej twórczości występuje w „Pożarze w Burdelu”, gdzie bez owijania komentuje polityczne i codzienne życie Warszawy. Wielu do dziś kojarzy ją z utworem „Hera, koka, hasz, LSD”, który w 2014 roku wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współtworzy też Żelazne Waginy. Magda Dubrowska to założycielka i frontmenka zespołu Utrata Skład. Na co dzień jest dziennikarką opisującą kulturalne wydarzenia w stolicy. Nela Gzowska współtworzy dreampopowe trio feministyczne Wilcze Jagody oraz zespół Ryby.
https://www.facebook.com/gangsrodmiescie/

LIMP BLITZKRIEG – Lokalna pankowo-hardkorowa nuta. Zespół antymaczystowski, antyfaszystowski, feministyczny, queerowy/queer-sojuszniczy.

CUKRY – warszawsko-wrocławsko-szczeciński tercet, poszerzony o dwóch chłopaków. W jego skład wchodzą obecnie: Lena Witkowska (śpiew, gitara), Karolina Głogowska (śpiew, skrzypce, przeszkadzajki), Agnieszka Kocińska (śpiew, ukulele, czasem bęben), Filip Madejski (instrumenty perkusyjne) i Mateusz Kowalczyk (instrumenty perkusyjne, śpiew gardłowy).
Cukry Proste, wytwarzające harmonie polisacharydowe to trioza melodii i dźwięków zebranych. Poznały się w Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, inspiruje je przede wszystkim ethno, nowa tradycja i własny sposób tłumaczenia starych melodii na współczesne historie. Z chłopakami poznały się przy okazji warsztatów sensorycznych w ramach wystawy Gotong Royong w CSW w Warszawie. I tak Cukry stały się materiałem energetycznym i strukturalnym poszerzonym o szmery, talerze i śpiew gardłowy.

————–Tańce——-——————
TRAILER PARK GIRLS – dziewczyny zagrają głośno i szybko! Spodziewajcie się szlagierów dyskotekowych.
http://www.facebook.com/pg/trailerparkgrrrl

ALDONA RELAX – performerka, dj’ka, imprezowiczka oraz organizatorka queerowych wydarzeń takich jak WHATEVER queer festival oraz Ciężki Brokat.

POWAŻNE DZIEWCZYNY – Grają szerokie spektrum elektroniki/techno, tanecznie, kontemplacyjnie, mrocznie lub dziwnie. Czasem też The Smiths lub Bajm, nigdy nie wiadomo. Połączył je czysty przypadek, Batman i dzikie tańce do świtu. Działają od lat, a na poważnie od wczoraj.

DJane WYRODNA a.k.a Kędziora – O sobie mówi, że szanuje elektro, lubi hałas, dba o parkiet. Jak zwykle.

KRÓTKA SPÓDNICZKA – życie nauczyło nas, że sprawy trzeba brać we własne ręce. Swoje prawa musimy egzekwować same, nie wyłączając prawa do dobrej zabawy. Koniec ze spoconymi didżejami którzy na imprezach puszczają seksistowskie kawałki. Z nami można bawić się radykalnie dobrze. Krótka spódniczka selektorki crew – muzyka ze skipa, nóżki nie oszukasz.

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com