Aborcja jest częścią życia – Spotkanie. Resist Fest VIW ramach RESIST FEST VI zapraszamy na spotkanie z Zosią nierodzińską z berlińskiego kolektywu Ciocia Basia:

ABORCJA JEST CZĘŚCIĄ ŻYCIA

As part of RESIST FEST VI welcome to the meeting with Zosia nierodzińska from Berlin collective “Ciocia Basia”: Abortion is a part of life

Zofia nierodzińska opowie o Cioci Basi – niezależnej i niekomercyjnej grupie aktywistek_ów z Berlina, które_rzy wspierają osoby z Polski oraz z innych krajów, w których aborcja jest nielegalna w przeprowadzeniu jej w bezpieczny sposób w Berlinie. Ciocia Basia pomaga w organizacji zabiegów, w tłumaczeniach oraz towarzyszy w klinice; nie czerpie żadnych korzyści finansowych ze swojej działalności. Praca aktywistek_ów oparta jest na solidarności pomiędzy kobietami* której nie determinują granice państw narodowych. Dostęp do bezpiecznej aborcji jest prawem nie przywilejem.

*kobieta jest tu rozumiana jako podmiot mnogi, z którym identyfikacja możliwa jest także na przekór biologicznym uwarunkowaniom.

https://resistfest.noblogs.org/

Kalendarz wydarzeń

Ładuję… Ładuję…
design & theme: www.bazingadesigns.com