Warszawa: Zablokuj eksmisję dwóch starszych kobiet

Jutro (poniedziałek) o godzinie 9.00 na ul. Limanowskiego 8b w Warszawie ma dojść do eksmisji dwóch kobiet na podstawie wyroku o przysądzeniu własności. Obie mieszkanki lokalu to osoby starsze – matka i córka. Matka jest ciężko chora, na co posiada zaświadczenia lekarskie.
2
Mieszkanie zostało zlicytowane. Właścicielka, która je kupiła, nie wytoczyła mieszkankom procesu eksmisyjnego. W związku z tym nie otrzymały prawa do lokalu socjalnego. Nabywczyni mieszkania próbowała już wielokrotnie wyrzucić lokatorki z mieszkania, mimo że dotychczas nie zapłaciła całości sumy, za każdym razem jednak eksmisja była przerywana przez działaczy i działaczki. Oprócz tego lokatorki nękano na inne sposoby, między innymi paru osiłków wyniosło z mieszkania okna (nowe okna zostały zorganizowane i zamontowane przez aktywistki ze skłotu Syrena). Kobiety złożyły do dzielnicy wniosek o lokal socjalny. Ponadto w sądzie złożone jest przez prawnika powództwo przeciwegzekucyjne.

Lokatorzy.pl: Panie nie mają wcale zamiaru zostać w tym mieszkaniu. Problemem jest to, że nie mają się gdzie przenieść. Gdyby miały wyrok eksmisyjny, dostałyby lokal socjalny i sprawa byłaby zakończona. Dzielnica odpowiada, że bez wyroku nie może dać lokalu. Obecna chora sytuacja powstała z powodu luki prawnej: osoby po licytacji mieszkania, nawet zadłużone powyżej kwoty wartości mieszkania, nie mają prawa do lokalu socjalnego. Gdyby nowej właścicielce zależało na polubownym załatwieniu sprawy, to dogadałaby się co do wyroku eksmisyjnego, a nie próbowała wyrzucić te panie na podstawie przysądzenia własności. Skandaliczne jest też zachowanie komornika (przyp. red. Alesandra Pardusa) z zawiadomieniem na dzień przed.

Zbieramy się o godz. 8.00.

CF

design & theme: www.bazingadesigns.com