Tatuaże Wolności: Twórcza resocjalizacja?

Projekt „Tatuaże Wolności” realizowany przez Pedagogium WSNS we współpracy z agencją komunikacji Isobar Poland polega na zastępowaniu prymitywnych, szpecących tatuaży więziennych lub poprawczych, akceptowanymi społecznie tatuażami artystycznymi. Tym samym pozwalając byłym osadzonym ponownie wystartować w życiu, bez śladów przypominających im o błędach młodości. Tatuaże przygotowane przez kwalifikowanych tatuatorów przy pomocy profesjonalnych narzędzi, są nie tylko dokładniej wykonane ale przede wszystkim ich umiejscowienie jest przemyślane – tak by pokryły szpecące miejsca.

Film ilustrujący przemiany dwóch bohaterek (byłych wychowanek zakładów poprawczych):

– W wielu przypadkach więzienne tatuaże utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie. Często są one przeszkodą w znalezieniu pracy i nawiązywaniu relacji z innymi. Mamy nadzieję, że nasz projekt pozwoli uczestnikom rozpocząć nowy rozdział w życiu na wolności – opisuje prof. Marek Konopczyński, rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie – zarówno byli więźniowie/arki i wychowankowie, jak również tatuażyści/stki – mogą zgłaszać się poprzez stronę tatuazewolnosci.pedagogium.pl.

design & theme: www.bazingadesigns.com