Strapko: W Gdańsku rugby nie dla Mistrzyń Polski

Kobieca drużyna rugby Ladies Lechia Gdańsk, czterokrotne mistrzynie Polski, ma ulec likwidacji. Piotr Płoszaj, członek zarządu Rugby Club Lechia, powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu”: „Nie chodzi tu o kwestie finansowe, bo utrzymanie tej drużyny nie jest kosztowne. Niestety, mamy coraz większe problemy z obiektami. Grup w Lechii jest zbyt dużo, by się pomieścić”.

Ladies Lechia trenują od pięciu lat, cztery ostatnie sezony kończyły z głównym trofeum Mistrzyń Polski. Rugbistki Ladies Lechii trenują i grają bez żadnych wynagrodzeń, nie są też stypendystkami miejskiego magistratu. „Staramy się o te stypendia – jak w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” mówi zawodniczka Ladies Lechii Laura Abucewicz – ale zarząd klubu chyba nie chce nam w tym pomóc.
W ogóle czujemy się „olewane” przez zarząd, który nie chce z nami rozmawiać w kwestii dla nas najważniejszej. Jedna z koleżanek usłyszała nieoficjalnie od członka zarządu, że jeśli my dostaniemy miejskie stypendia, to może ich zabraknąć dla chłopaków”.

„Chłopacy” to pierwsza, męska drużyna Lechii Gdańsk. Jak podaje „Dziennik Bałtycki”, zawodniczki chcą założyć własny klub, ale na przeszkodzie staje brak formalnej, pisemnej decyzji Rugby Clubu Lechia Gdańsk o likwidacji kobiecej sekcji, której, póki co klub nie chce wydać.

Igor Strapko

design & theme: www.bazingadesigns.com