Strajk pielęgniarek w Krakowie. Wspieramy w walce o godziwe płace!

We wtorek od łóżek pacjentów i pacjentek postanowiły odejść pielęgniarki z krakowskiego szpitalu im. Jana Pawła II. Pielęgniarki, które stanowią niemal połowę całego personelu szpitala, przez godzinę strajkowały przed siedzibą dyrekcji placówki. Domagają się podwyżek pensji dla wszystkich pracowników i pracowniczek szpitala. Chodzi o kwotę od 150 do 450 zł miesięcznie.

13288708_10208210985130589_2017801223_oIlustracja Patricija Bliuj-Stodulska

W pełni wspieramy strajkujące pielęgniarki z Krakowa i liczymy na to, że dyrekcja szpitala uwzględni ich postulaty na drodze konstruktywnie prowadzonych negocjacji, bez zastraszania strajkujących i bez rzucania obietnic na wiatr.

Najsłabiej uposażonymi są pracownice wykonujące tzw. kobiece zawody – pielęgniarki, sprzątaczki, kasjerki, szwaczki. Popieramy i będziemy popierać walkę pracujących kobiet o podniesienie stopy życiowej, zrównanie szans z mężczyznami oraz uzyskanie wszelkich dodatków dla pracujących matek.

Zachęcamy również do przyłączania się do strajku kolejnych ośrodków zdrowia oraz wzywamy do solidarności międzysektorowej. Być może strajk generalny lub kolejne białe miasteczko doprowadzą wreszcie do poprawy sytuacji życiowej pielęgniarek.

CF

design & theme: www.bazingadesigns.com