Rusz dupę na Manifę!

XV WIELKA MANIFA WARSZAWSKA startuje w niedzielę, 9 marca, o godz. 12.00 z pl. Defilad.

Zamiast siedzieć na Facebooku, wkurzając się na seksistowskie komentarze; zamiast oglądać telewizję, gdzie wypowiadają się sami mężczyźni; zamiast denerwować się brakiem parytetów czy żłobków; zamiast słuchać analiz ideologii gender pana Oko i w milczeniu przyglądać się, jak rządowe garnitury liżą buty episkopatowi; zamiast czekać do przyszłego roku… RUSZ DUPĘ NA MANIFĘ! Razem wykrzyczmy nasze postulaty!

fotofelIlustracja: Zuzanna Janisiewicz

Walka polityków z wymyślonym „genderem” odbywa się kosztem dzieci! Rodzicom i nauczycielom wmawia się, że równościowe zajęcia szkodzą, prowadzą do seksualizacji dzieci i rozpadu rodziny. Tymczasem „edukacja równościowa” ma za zadanie przeciwdziałać przemocy i uczyć ją rozpoznawać, zwalczać stereotypy, uczyć szacunku wobec siebie i innych, zapewnić dzieciom i młodzieży odpowiednią dla ich wieku edukację seksualną. Niewiedza nikogo nie chroni!

Potrzebujemy nie tylko formalnej równości szans, ale prawdziwej równości opartej na solidarności między kobietami i mężczyznami, osobami młodszymi i starszymi, ludźmi, którym się powiodło, i tymi, którzy są ubodzy, osobami o różnych światopoglądach, różnej religii, poziomie sprawności czy orientacji psychoseksualnej.

Najwyższy czas stanąć po stronie równości i społecznej solidarności. Niech Manifa stanie się lekcją równości! Nie wagaruj!

Bogna Olszewska, Elżbieta Korolczuk, Porozumienie Kobiet 8 Marca

mail: porozumieniekobiet8marca@gmail.com
www: www.manifa.org
Facebook: https://www.facebook.com/porozumieniekobiet8marca

design & theme: www.bazingadesigns.com