Rafał Piasecki, radny z Bydgoszczy i były członek PiS znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną

Anton Ambroziak/Kamila Kuryło

Rafał Piasecki, radny z Bydgoszczy i były członek PiS znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną.

Karolina Piasecka podczas programu „Pytanie na śniadanie” ujawniła nagranie rejestrujące przemoc fizyczną i psychiczną, której dopuszczał się wobec niej Piasecki. Jest to nagranie pełne agresji, dominacji i władzy, kompletne zaprzeczenie najbardziej podstawowych zdolności człowieka do empatii.

Piasecki twierdzi, że „czasami” zdarzało mu się zatykać żonie ręką usta. „Tłumaczył”, że pochodzi z konserwatywnej rodziny, gdzie mężczyzna „zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje”. Piasecki, to także ten, który mówił: „Nie życzę sobie demoralizowania moich dzieci poprzez publiczne lobbowanie Waszego „chorego” w mojej ocenie stanu umysłu!” (na temat gejów).

To niedorzeczne, że domaga się Pan teraz rozwodu z winy żony! Najwyższy czas zerwać z mitem, który zakłada, że osoby doświadczające przemocy są czemukolwiek winne. Winę za przemoc zawsze ponosi SPRAWCA.

Przemoc wobec kobiet oraz przemoc domowa to w Polsce zjawiska powszechne.

Co trzecia kobieta w Polsce co najmniej raz doznała przemocy.

Co 40 sekund w Polsce ma miejsce akt przemocy wobec kobiet.

800 tys. kobiet każdego roku pada ofiarą przemocy fizycznej.

W ciągu tygodnia giną w Polsce trzy kobiety z powodu przemocy domowej – podaje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Do tych wszystkich, którzy twierdzicie, że przemoc domowa nie istnieje, tak jak Piasecki jesteście przeciwnikami Konwencji Antyprzemocowej i uważacie, że dla waszych dzieci zagrożeniem są osoby nieheteronormatywne. To, co powinno być piętnowane to PRZEMOC. Zagrożeniem jest nie tylko jej powszechność, ale też ignorancja i społeczne przyzwolenie.

Mamy nadzieję, że instytucje odpowiedzialne za ochronę osób doświadczających przemocy tym razem nie zawiodą. Nie wyobrażamy sobie, żeby sprawca przemocy pełnił jakąkolwiek funkcję publiczną.

Wychowujmy nowe pokolenia tak, aby było wrażliwe na przemoc i umiało na nią reagować, a także stale budujmy strukturę instytucji pomocniczych.

Reagujmy. Solidarnie z Karoliną.

design & theme: www.bazingadesigns.com