Komunikat Queer Meinhof / FAI: Podpalenie radiowozu straży miejskiej

Wczorajszej nocy z 25 na 26 listopada, pierwsza iskra ognia, który płonie dziś m.in. we Francji, Grecji czy Stanach Zjednoczonych, rozbłysnęła pod podwoziem radiowozu straży miejskiej, przed komisariatem przy ul. Mazowieckiej w Warszawie. Cel naszego ataku nie został wybrany przypadkowo.

Zrzut ekranu 2014-11-27 o 11.26.46

Instytucja Straży Miejskiej, powołana do sprzątania w parkach stała się paramilitarną bojówką, która sprząta głównie bezdomnych, gnębi drobnych palaczy trawki i wagarującą młodzież. Tzw. „rutynowe interwencje” kończą się nierzadko brutalną przemocą, łechcącą ego chłopców w mundurach.

Tak 3 października skończyła się interwencja Straży Miejskiej w Szczecinku – wyrzuceniem skatowanego 20-latka pod szpitalem. Za tę, ani za inne tego typu interwencje funkcjonariusze nie ponieśli systemowych konsekwencji – dlatego same wymierzamy sprawiedliwość.

Brzydzi nas, że chodzą dumnie i bezkarnie po ulicach – tak jak morderca Maxa Itoyi policjant Artur Brzeziński, egzekutor Mike’a Browna Darren Wilson czy zabójca Remiego z Testet. Nie ma i nie będzie na to zgody ze strony społeczeństwa. Nie damy im spokoju, bo zakładając mundur – przestają zachowywać się jak ludzie, przestają być dla nas ludźmi, są wykidajłami rządu, który jest adwokatem pieniądza. Politycy ostatnio prześcigają się w postulatach likwidacji Straży Miejskiej, Nie wystarczy odgórne zarządzenie ani żadna reforma, która zlikwiduje służby pod konkretną nazwą, nie rozliczając bandytów w mundurach i zwiększając jednocześnie siły innych służb.

Pomysł na likwidację Straży Miejskiej, którą my wcielamy w życie to fizyczna konfrontacja, która nie ominie także Policji, Służby Więziennej czy Straży Granicznej. Wiemy, że jesteśmy częścią globalnej fali oporu, która już trwa i będzie wzbierać na sile, także tu, w Polsce. Dlatego nie bójcie się działać – niech w końcu to oni odczują strach, który nam serwują. Niszczenie sił porządku nie jest trudne – wystarczy zabić policjanta w swojej głowie

Naszą skromną, symboliczną akcje dedykujemy pamięci Remiego zamordowanego przez policję we Francuskim Testet i przyjaciołom za kratami.

Zamiast minuty ciszy całe życie w walce!

Ogień pod wszystkie więzienia, ośrodki zamknięte, psychiatryki i komisariaty!

Queer Meinhof/ FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna)
——————————–
Komentarz redakcji CF:

W związku z dużym zamieszaniem po opublikowaniu przez nas komunikatu grupy Queer Meinhof i FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna) zdecydowałyśmy napisać komentarz do sprawy, który zamieściła na swojej stronie gazeta.pl.

Komunikat grupy Queer Meinhof i FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna) opublikowałyśmy informacyjnie, jako że rozumiemy frustrację grupy, a różne społeczności mają różne metody reagowania na nadużycia służb mundurowych. Jest wiele prawdy w twierdzeniu, że straż miejska i inne służby bezwstydnie wykorzystują swój autorytet, a więc niektóre grupy, doprowadzone do granic frustracji brakiem reakcji na zniewagi dokonywane przez służby mundurowe, sięgają po przemoc, bo sądzą, że najlepszą metodą zwrócenia uwagi grup stosujących przemoc jest właśnie konfrontacja fizyczna. W manifeście opisane są przypadki bezsensownego użycia przemocy przez straż miejską, takie jak „rutynowe interwencje” dotyczące bezdomnych czy wagarującej młodzieży, kończące się nierzadko brutalną przemocą – praktyki te uderzają w najsłabszych i tych, którzy nie potrafią się bronić. 

Publikowanie tekstu nie jest równoznaczne z aprobatą wszystkich zawartych w nim treści. Jednak może warto przy okazji tego tekstu odwrócić pytanie. Zamiast pytać, dlaczego Codziennik Feministyczny popiera nawoływanie do przemocy, spytajcie, dlaczego, skoro jesteśmy przeciwko przemocy, tak łatwo godzimy się na to, by stosowało ją państwo? Dlaczego jeden post, jednej anonimowej grupy nawołującej do przemocy oddolnej, wywołuje większe oburzenie niż opisane w nim przypadki przemocy odgórnej? Dlaczego fakt spalenia samochodu straży miejskiej wydaje nam się zagrożeniem dla ładu społecznego, a wyrzucanie ludzi siłą z mieszkań – nie?

design & theme: www.bazingadesigns.com