Przeciwko policyjnej przemocy wobec pracowniczek i pracowników Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

keyboard-1532047_1280

Dzisiaj o godzinie 6 rano policja weszła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na ul. Suzina 6 w Warszawie.

Policja na zlecenie prokuratury zabezpieczyła i wyniosła komputery, laptopy, wszelkie nośniki danych z pomieszczeń organizacji. Według informacji opublikowanej na stronie fb Ośrodka funkcjonariusze w tym samym czasie weszli do prywatnych mieszkań członków i członkiń zarządu stowarzyszenia, siłą odebrano im i ich dzieciom komputery i telefony.

Nie chcemy zabierać głosu w sprawie prezesa Ośrodka, Rafała Gawła, wiemy o podejrzeniu oszustw finansowych, nie możemy jednak milczeć, kiedy dowiadujemy się, że policja używa siły wchodząc do mieszkań pracowniczek i pracowników stowarzyszenia.

Wydaje się, ze środki zastosowane w tym przypadku są nieadekwatne do sytuacji. Przypominają raczej sceny z filmów gangsterskich niż dochodzenia w sprawie nieprawidłowości finansowych. 

Nie jest tajemnicą, że brutalność ze strony policji to polska codzienność. Służby mundurowe bardzo często bezwstydnie wykorzystują swój autorytet sięgając po przemoc. Nie zgadzamy się na manifestowanie władzy przez organy państwowe w relacji z organizacjami działającymi na rzecz równości.

CF

design & theme: www.bazingadesigns.com