Pomóż zatrzymać przymusowe małżeństwa na świecie

Każdego roku, przymusowe małżeństwa skazują miliony kobiet i dzieci na życie w niewoli. Jest to zbrodnia zakrojona na szeroką skalę. Zbrodnia, o której rzadko się mówi, a która rozkwita w cieniu społeczeństw. ONZ prognozuje, że jeśli nie nastąpi znacząca zmiana, przymusowych małżeństw będzie przybywać w kolejnych latach [1].

11006158_10206382295944162_311763119_n

Obawa przed stygmatyzacją w połączeniu z niską świadomością zjawiska sprawia, że bardzo mało osób decyduje się zgłaszać przestępstwo przymusowego małżeństwa. Możemy pomóc w uświadamianiu osób i ich rodzin zagrożonych przymusowym małżeństwem, że to zjawisko dzieje się naprawdę, jest niezgodne z prawem, a aktywiści i aktywistki na całym świecie działają na rzecz zakończenia tego procederu raz na zawsze.

Co dwie sekundy jakieś dziecko staje się ofiarą przymusowego małżeństwa [2], ale ta statystyka nie bierze nawet pod uwagę szacowanych tysięcy ofiar powyżej 18 roku życia. 

Jedna z trzech dziewczynek z krajów rozwijających się prawdopodobnie zostanie wydana za mąż przed ukończeniem 18 lat.

Przymusowe małżeństwo jest porównywane do niewolnictwa i zostało zdelegalizowane w prawie międzynarodowym 60 lat temu [3].

Możemy nagłośnić sprawy ofiar przymusowych małżeństw, które nie mogą bądź nie potrafią stanąć w swojej obronie. Możemy zmusić światowych przywódców, aby zadbali o odpowiednie przepisy w swoich krajach, które uchronią osoby zagrożone przymusowymi małżeństwami.

Podpisz petycję!

[1]

[2]

[3]

design & theme: www.bazingadesigns.com