Plakaty z Księżniczkami Disneya na rzecz poszerzenia świadomości o molestowaniu

Niedawno artystka Saint Hoax dowiedziała się, że jedna z jej najbliższych przyjaciółek została zgwałcona przez swojego ojca w wieku 7 lat, czego efektem są te niepokojące plakaty. Odpowiednio zatytułowane „Z pamiętników księżniczek” mają na celu zachęcenie ofiar do zgłaszania gwałtów. 

„Czterdzieści sześć procent nieletnich, które padły ofiarą gwałtu, są ofiarami członków rodziny.
Nigdy nie jest za późno, aby zgłosić przestępstwo.”

2475705_orig

Hoax powiedziała HuffPost Entertainment, że kiedy usłyszała o tym, że jej przyjaciółka była molestowana, od razu wiedziała że musi coś zrobić. „Ta historia dogłębnie mną wstrząsnęła”, napisała w e-mailu.

Jako artystka i działaczka postanowiłam ponownie rzucić światło na ten problem, tym razem w nowej formie. Wykorzystałam do tego księżniczki Disneya, ponieważ taka wizualizacja zainteresuje i przyciągnie odbiorców.

320407_orig

2437001_orig

Jednym z opowiadań, które zainspirowały do tej akcji, była „Śpiąca Królewna”, która opowiada historie kazirodczego gwałtu (podczas snu księżniczki), tak, że ostatni plakat jest przerażającą ilustracją alternatywnej wersji.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz jest ofiarą gwałtu, możesz zwrócić się o pomoc za pośrednictwem Policji. Masz również prawo do bezpłatnej pomocy medycznej i psychologicznej. Pomocy ma obowiązek udzielić ginekolog/żka w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, na taką wizytę można się zapisać bez skierowania.

Bezpłatne wsparcie psychologiczne oferują Miejskie bądź Gminne Ośrodki Interwencji Kryzysowej, dodatkowo pomocy można szukać na Niebieskiej Linii (organizacja specjalizująca się w udzielaniu pomocy ofiarom przemocy).

Autorka: Lauren Duca
Tłumaczenie: Magdalena Ziemska

design & theme: www.bazingadesigns.com