Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej hostel dla osób LGBT

Na czwartkowej konferencji prasowej stowarzyszenia Lambda Warszawa i fundacja Trans-Fuzja, poinformowały o działalności pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej hostelu interwencyjnego dla osób LGBT. 

194844_554cb2f7979b4bbc15e08907f36c2e46Pierwsza tego typu placówka powstała w Los Angeles w 1971 r. (Fot. lalgbtcenter.org) 

Hostel działa od lutego. Dotychczas przyjął trzy osoby. Jest on otwarty dla każdej osoby LGBT, która doświadczyła przemocy z powodu swojej orientacji psychoseksualnej czy tożsamości płciowej.

Pobyt jest bezpłatny, jednak trzeba spełniać kilka warunków, m.in. osoba musi być pełnoletnia a adres hostelu musi pozostać tajemnicą. W hostelu niedozwolone jest używanie substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu, obowiązuje również zakaz używania tytoniu, również e-papierosów.

W hostelu można przebywać do trzech miesięcy, w wyjątkowych sytuacjach pobyt może zostać przedłużony do pół roku.

Aby zgłosić się do hostelu, wystarczy zadzwonić na numer telefonu 22 486 31 25 lub napisać na adres e-mail hostel@lambdawarszawa.org. Przed przyjęciem do placówki odbywa się spotkanie, podczas którego psycholog prowadzący rozmowę zapoznaje się z sytuacją zgłaszającej się osoby i przedstawia warunki przyjęcia i pobytu.

Z regulaminem hostelu i innymi informacjami na jego temat można zapoznać się na stronie internetowej stowarzyszenia Lambda.

design & theme: www.bazingadesigns.com