Pary wymieniają się garderobą w naginającej płeć serii zdjęć autorstwa Hany Pesut

Czy kiedykolwiek zastanawialiście(-łyście) się, jak byście wyglądali(-ły) po wymienieniu się ubraniami z osobą płci przeciwnej? Kanadyjska fotografka Hana Pesut postanowiła odpowiedzieć na to pytanie w serii zdjęć pt. “Switcharoo”, która dokumentuje pary ubrane najpierw w swoje własne ubrania, a potem po wymianie z partnerem(-ką).

Pomysł na sesję narodził się na wyjeździe kempingowym, podczas którego Pesut postanowiła sfotografować parę swoich przyjaciół, ubranych w bardzo różniące się od siebie stroje: „Jedno z nich miało na sobie barwioną koszulkę typu tie-dye, cekiny, wzór lamparta i kilka aksamitnych szaliczków, co stanowiło bardzo jaskrawą i kolorową mieszankę. Drugie było ubrane w czarne jeansy i czarny t-shirt. Pomyślałam, że byłoby ciekawie, gdyby zamienili się ubraniami i postanowiłam zrobić jedno zdjęcie przed zamianą, a drugie po”.

W efekcie powstała seria zdjęć, które prowokują do dyskusji na temat norm płciowych. Niektóre pary podkreślają swoją przemianę, przybierając pozę partnera(-ki). Czy po zamianie strojów naprawdę wyglądają „niewłaściwie”?

Pesut jest fotografką-samoukiem, pochodzącą z małego kanadyjskiego miasteczka, położonego wśród gór. Odkąd w 2010 roku stworzyła kolekcję „Switcharoo” odwiedziła wiele krajów na całym świecie, spotkała wielu barwnych ludzi, zdobyła sławę i opublikowała książkę. Nieźle, co?


1

Justina, Boredpanda.org

Tłumaczenie: Justyna Kowalska

design & theme: www.bazingadesigns.com