Osiem kobiet oskarża gwiazdę kina. Morgan Freeman z zarzutami o molestowanie seksualne

Iga Dzieciuchowicz

Morgan Freeman został oskarżony o molestowanie seksualne przez osiem kobiet. 80-letni gwiazdor kina wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprasza wszystkie osoby, które poczuły się „potraktowane bez szacunku”. Specjalny raport, w którym 16 osób (w tym osiem kobiet) opisuje przypadki molestowania seksualnego na wyjazdach i akcjach promocyjnych z Freemanem, opublikował serwis CNN.

„Wszyscy, którzy mnie znają, lub pracowali ze mną wiedzą, że nie jestem kimś, kto by celowo kogoś obrażał lub rozmyślnie powodował zakłopotanie innej osoby. Przepraszam wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku – to nigdy nie było w mojej intencji” – napisał aktor w oświadczeniu.

Według zeznań jednej z kobiet Freeman dopuścił się molestowania seksualnego w formie „obmacywania” w trakcie pracy nad filmem „W starym, dobrym stylu” – kobieta opisuje zachowania aktora jako uwłaczające i seksistowskie. Inna ofiara Freemana wyjaśnia, że o zachowaniu aktora wiedziała część ekipy filmowej, która starała się nosić zakryte stroje, by nie „prowokować” aktora do poniżających komentarzy.

Morgan Freeman na początku tego roku odebrał prestiżową nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za całokształt twórczości – po publikacji CNN środowisko filmowe nawołuje do jej odebrania.

Aktor jest kolejną gwiazdą Hollywood (po. m.in. Billu Cosbym, Kevinie Spacey’m czy Dustinie Hoffmanie) oskarżoną o molestowanie seksualne i następną w niechlubnej kolekcji twarzą akcji  #MeToo. Akcję polegającą na ogólnoświatowym wsparciu kobiet doznających przemocy na tle seksualnym zapoczątkowała sprawa Harveya Weinsteina, słynnego producenta Hollywood, którego  o gwałty i molestowanie seksualne oskarżyło publicznie kilkadziesiąt kobiet. 25 maja Weinstein oddał się w ręce policji.

design & theme: www.bazingadesigns.com