35 ofiar Billa Cosby’ego na okładce „New York Magazine”

35 ofiar Billa Cosby’ego, amerykańskiego komika, pojawiło się na okładce najnowszego wydania „New York Magazine”.

rs_634x850-150724131710-634-new-york-magazine-cosby-womenOkładka magazynu New York Magazine

Na okładce ukazano 35 z 46 kobiet, które oskarżają aktora o molestowanie. Mają od 44 do 80 lat. Siedzą na krzesłach w rzędach, patrzą prosto w obiektyw. Jedno krzesło pozostaje puste dla tych kobiet, które boją się opowiedzieć o tym co je spotkało.

Dziennikarce New York Magazine Noreen Malone zebranie i opisanie historii ofiar zajęło pół roku. Cały materiał obejmuje niemal 50 lat.

Cosby działał tak, jak większość gwałcicieli. Dobierał kobiety z grona znajomych i powoli zdobywał ich zaufanie, oferując im swoją przyjaźń i pomoc w kwestiach zawodowych. Następnie zapraszał kobiety na kawę, a później na drinka, do którego wsypywał narkotyki. Według niego miało się to odbywać za zgodą wykorzystanej kobiety, jednak żadna z kobiet nie wiedziała, że Cosby dosypuje silne środki nasenne do napojów, które im serwował.

 

Film zamieszczony przez użytkownika New York Magazine (@nymag)

„Czułam wstyd i zażenowanie, że to ja”. Louisa Moritz – wykorzystana przez Billa Cosby’ego w 1971.

Film zamieszczony przez użytkownika New York Magazine (@nymag)


„Jak można nie wierzyć kobiecie przez 30 lat? Naprawdę wystarczy jeden mężczyzna, aby uwierzono?”. Valerie Valentino w odniesieniu do żartów Hannibala Burresa, w których nazwał Billa Cosby gwałcicielem. Wykorzystana przez Billa Cosby’ego w 1969.

Proces zakończył się ugodą, na mocy której Cosby wypłacił Andrei Constand nieujawnioną sumę pieniędzy. Ze wszystkich ofiar to właśnie Constand, menadżerka kobiecej drużyny koszykówki, jako jedyna zdecydowała się oskarżyć gwiazdora.

W tym miesiącu agencja Associated Press dotarła do dokumentów i protokołów zeznań, które zostały opublikowane mimo protestów adwokatów komika. Z protokołów przesłuchań wynika, że Cosby przyznał się do nabywania tabletek Quaalude „z zamiarem podawania ich młodym kobietom, z którymi chciał uprawiać seks”.

design & theme: www.bazingadesigns.com