Porozumienie Kobiet 8 Marca: Przemocy i seksizmowi na imprezach klubowych mówimy nie!

Wczoraj (16.01) w warszawskim klubie Nowa Jerozolima odbył się benefit na Manifę. Dziś rano dowiedziałyśmy się, że na beneficie doszło do zachowań przemocowych i seksistowskich.

Stanowczo potępiamy wszelkie tego typu zachowania. Każdy (i każda), kto dotyka drugiej osoby bez jej wyraźnej zgody, stosuje przemoc. Przekraczaniem granic jest też wymuszanie rozmowy czy tańca na osobie, która nie ma na to ochoty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to sytuacja jednorazowa, a do aktów przemocy fizycznej, słownej i seksualnej dochodzi podczas większości (jeśli nie wszystkich) imprez klubowych, tym bardziej więc apelujemy, by zgłaszać takie zachowania i reagować. Nie dajemy na to przyzwolenia.

Na przemoc zdecydowanie nie powinno być miejsca, zwłaszcza na beneficie na Manifę – chcemy, by była to przestrzeń bezpieczna dla wszystkich osób. Na następnym beneficie zobowiązujemy się wyznaczyć osoby, którym będzie można od razu zgłaszać podobne sytuacje, choć mamy nadzieję, że więcej się nie powtórzą. Osoby stosujące przemoc zostaną natychmiast wyproszone z klubu.

Dziękujemy osobom, które napisały o przypadkach stosowania przemocy. Nie milczmy w takich sprawach. Dziękujemy też osobom, które reagowały wczoraj na bieżąco.

O sprawie powiadomimy właścicieli klubu.

Porozumienie Kobiet 8 Marca

nowelogo-1

design & theme: www.bazingadesigns.com