Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju ws kampanii „Zaufajne Drogi”

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju odpowiedziało na pismo wystosowane przez zespół Hollacback! Polska wraz z redakcją Codziennika Feministycznego, Fundacją Feminoteką, Stowarzyszeniem Strefa Kobiet oraz Porozumieniem Kobiet 8 Marca, w którym prosiłyśmy i prosiliśmy o przeprowadzenie kontroli programu „Drogi Zaufania” pod kątem realizacji zasady horyzontalnej równości szans kobiet i mężczyzn. 

[Pismo skierowane do MIR]

Choć Ministerstwo potwierdza, że już wcześniej negatywnie oceniło kampanię, z powodów zbieżnych z tymi, które zaprezentowane zostały w naszym oświadczeniu, wychodzi na to, że GDDKiA niespecjalnie jest zobligowana, by się Ministerstwa słuchać. Ponadto, nie zdecydowało się też podjąć żadnych kroków, mimo że spoty budziły wiele zastrzeżeń i wątpliwości. Szkoda, że dopiero po interwencji wielu organizacji, stowarzyszeń i ruchów kobiecych, Ministerstwo zdecydowało się poddać kampanię ocenie pod względem realizacji zasad równości. To pokazuje, jak bardzo problem seksizmu jest bagatelizowany, także przez instytucje państwowe.

Cieszymy się, że MIR zdecydowało się jednak zwrócić do Centrum Unijnych Projektów Transportowych (czyli Instytucji Wdrażającej w sektorze transportu POIiŚ) z „prośbą o szczegółową weryfikację spełniania przez beneficjenta zasad równości szans kobiet i mężczyzn oraz niedyskryminacji w ramach realizowanego projektu, a także podjęcie ewentualnych środków zaradczych w związku z zaistniałą sytuacją”. 

1528613_565144140246647_563598047_n

design & theme: www.bazingadesigns.com