Nowa ustawa ułatwi eksmisję lokatorów i lokatorek, bez prawa do mieszkania socjalnego. Domagamy się weta

Dzisiaj przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się demonstracja Komitetu Obrony Praw Lokatorów przeciwko zapisom w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Punkty ustawy ułatwiają eksmisję lokatorów i lokatorek, bez prawa do mieszkania socjalnego. 

kto

W związku z uchwaleniem przez Senat Ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości bez wprowadzania poprawek, Komitet Obrony Praw Lokatorów apeluje do Prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy i skierowanie jej do Sejmu i dalszych konsultacji.

Ustawa usuwa możliwość obrony lokatorów i lokatorek Mieszkania Plus oraz lokatorów i lokatorek z najmem instytucjonalnym przed niesprawiedliwą eksmisją i odbiera im prawo do lokalu socjalnego lub tymczasowego.

W sobotę organizacja wysłała list do prezydenta, w którym domaga się weta. – Od lat lat konsekwentnie protestujemy przeciw próbom ułatwienia eksmisji na bruk. Były Prezydent Komorowski kiedyś wycofał taki projekt po naszych protestach, a ostatnio wyglądało na to, że rząd też wycofał się z takich pomysłów. Ale w końcu Prawo i Sprawiedliwości ułatwiło eksmisję na bruk, co z perspektywy czasu z pewnością będzie oceniane jako nowy rozdział antyspołecznej polityki państwa – piszą w liście.

Czyściciele kamienic dopuszczają się uporczywego nękania lokatorów i lokatorek. Nawet podejrzani o zabójstwo działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej do dziś są na wolności i nie ponieśli żadnej odpowiedzialności karnej. Dość łamania praw lokatorskich! 


Demonstracja Duda wetuj! Protest przeciw eksmisji na bruk: Pałac Prezydencki, g. 18.00

design & theme: www.bazingadesigns.com