Noise For Refugees

Noise For Refugees to grupa osób wkurzonych na falę ksenofobii i rasizmu skierowaną w stronę uchodźców i uchodźczyń. Do końca listopada zaplanowali_ły szereg koncertów i wydarzeń, podczas których będą zbierać pieniądze, które następnie przeznaczą na pomoc dla uchodźców i uchodźczyń na granicy bądź w jednym z obozów na terenie Europy.

14089019_152637338513355_4730297709070091123_n

Ze strony Noise For Refugees:

W ciągu ostatnich miesięcy antyuchodźczy bandyci zaatakowali np. małżeństwo z Indii, akordeonistę cygańskiego teatru muzycznego, chilijskiego pianistę, mongolskiego komika, Egipcjanina, dziewczynę z Algierii, Brytyjczyka czy zagranicznych studentów. Dochodziło do ataków na knajpy prowadzone przez osoby pochodzące z Libanu czy Palestyny. Do ataków przyczyniają się media i „niepokorni” dziennikarze, którzy w śmiertelnej batalii z „polityczną poprawnością” wyspecjalizowali się w opisywaniu gwałtów, napadów, rabunków i zamachów dokonywanych przez osoby, które nie są wystarczająco białe, żeby można było z czystym sumieniem (jak to zawsze robią) olać temat. Ich zainteresowanie terroryzmem i obroną praw kobiet oraz mniejszości seksualnych znika, kiedy oprawcami okazują się Polacy i biali mieszkańcy UE. Media najczęściej nie interesują się również praktykami samej Unii Europejskiej, która wydaje miliony na agencję ochrony granic „Frontex”, której praktyki „uszczelniania granic” prowadzą do śmierci uchodźców, jeszcze zanim uda im się dobić do „twierdzy Europa”.

Bardziej od strachu potrzebna jest nam dziś solidarność z osobami uciekającymi z obszarów, na których rozgrywa się koszmar, którego najczęściej nie jesteśmy (bądź nawet nie próbujemy) sobie wyobrazić.

Nie łudzimy się, że nasze działania wpłyną na jakiekolwiek systemowe zmiany, zlikwidują rasizm i sprawią, że kapitalizm stanie się miły i sprawiedliwy, ale wierzymy, że uda nam się w sposób skuteczny pomóc garstce osób w sytuacji, w której sami nie chcielibyśmy się znaleźć.

Noise For Refugees nawiązali współpracę z inicjatywą „Chlebem i Solą”, z którą będą wspólnie monitorować sytuację uchodźców i uchodźczyń w różnych częściach Europy. Zebrane pieniądze trafią do miejsc czy inicjatyw wymagających szczególnej pomocy.

W jaki sposób można wesprzeć akcję?

Wystawić w swoim lokalu albo na koncercie puszkę na datki, które zostaną przekazane na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Przekazać swoją płytę / książkę / plakat na loterię fantową. Liczy się każda pomoc. Kontakt: noise4refugees@gmail.com

Najbliższe koncerty

design & theme: www.bazingadesigns.com