Nie dla homofobii w polskich szkołach. Zapal znicz dla Kacpra

7 września, trzy dni po rozpoczęciu roku szkolnego, 14-letni Kacper odebrał sobie życie. Nękany w szkole za to, że jest gejem, nie wytrzymał. Pozostały po nim jedynie zdjęcia i pusty pokój.

zapalznicz

Kacper to kolejny nastolatek, który popełnił samobójstwo z powodu homofobii. Powiedz dość samobójstwom wśród nastolatków – przyjdź 23 września o godz. 18:00 pod budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej, zapal znicz ku pamięci Kacpra i pokaż młodzieży LGBT, że jesteś z nią.

Niecałe dwa lata temu opłakiwaliśmy śmierć Dominika z Bieżunia. Chłopiec był wyzywany i prześladowany. Nazywano go „pedziem”, co najmniej raz dostał kamieniem w głowę. Popełnił samobójstwo mając zaledwie 14 lat.

Z podobnymi problemami konfrontował się Kacper, którego gnębiono z powodu orientacji i sposobu ubierania się. Takich Dominików i Kacprów jest w Polsce więcej. Wiedząc, że wśród młodzieży homo- i biseksualnej aż 63% nastolatków ma myśli samobójcze, jako dorośli powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec takim tragediom. Dlatego tak ważne jest, aby 23 września było nas – rodziców, nauczycieli, młodzieży – pod MENem jak najwięcej. W ten sposób damy wyraźny sygnał młodym osobom LGBT, że je akceptujemy i że mogą na nas liczyć.

Zapal znicz dla Kacpra – 23 września (sobota), godz. 18:00, przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej (Al. Szucha 25, Warszawa)

Link do wydarzenia

Organizatorzy wydarzenia: Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Miłość Nie Wyklucza, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Wolontariat Równości.

Gdzie szukać pomocy?
• Telefon zaufania Lambdy Warszawa (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00) tel. 22 628 52 22
• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, bezpłatna i anonimowa pomoc (codziennie w godzinach 12.00-22.00) tel. 116 111
• Telefon zaufania „Niebieska Linia” dla osób doświadczających przemocy (darmowy i całodobowy) tel. 800 12 00 02
• Pomoc psychologiczna i prawna Kampanii Przeciw Homofobii, mail: bezpieczniej@kph.org.pl

Źródło informacji nt. samobójstwa Kacpra: Nova TV


Kontakt dla mediów:
Cecylia Jakubczak, KPH, kom. 790 866 388, cjakubczak@kph.org.pl

design & theme: www.bazingadesigns.com